overfm.gr | Premier League | Ρονάλντο – «Αξίζουν καλύτερα, στο χέρι μας να το κάνουμε»

Ο Ρονάλντο μετά την ήττα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 5-0 από τη Λίβερπουλ, θέλησε να στείλει ένα μήνυμα ενότητας.

Το απόγευμα της 24ης Οκτωβρίου θέλουν σίγουρα να το ξεχάσουν στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Οι «κόκκινοι διάβολοι» ηττήθηκαν 5-0 από τη Λίβερπουλ, μέσα στο «Όλντ Τράφορντ». ‘Ενα απόγευμα που δεν τους πήγε τίποτα καλά. Ένα σκορ που σίγουρα απογοήτευσε τους φιλάθλους, καθώς ένα τεράστιο ποσοστό έφυγε πριν τη λήξη του ματς. Κακό το ματς και τον Κριστιάνο Ρονάλντο. Ο Πορτογάλος σταρ, αν και σκόραρε ένα πολύ όμορφο γκολ στο 52’, ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Το ακυρωθέν γκολ του Κριστιάνο Ρονάλντο:

Λίγο πιο πριν είχε δεχθεί και κίτρινη κάρτα για φάουλ πάνω στον Τζόουνς, στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Απόρροια της έντασης και των νεύρων του Ρονάλντο, που δεν πήγαινε τίποτα καλά.

Δείτε τη φάση:

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο με νέα ανάρτησή του στα social media μετά το φινάλε της αναμέτρησης θέλησε να στείλει μήνυμα ενότητας και ανασύνταξης ενόψει της συνέχειας. Υπάρχει απογοήτευση, αλλά όπως επεσήμανε είναι στο χέρι των παικτών να αλλάξει η κατάσταση.

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Cristiano Ronaldo (@cristiano)

“Μερικές φορές το αποτέλεσμα δεν είναι αυτό για το οποίο παλεύουμε. Μερικές φορές το σκορ δεν είναι αυτό που θέλουμε. Και αυτό αφορά εμάς, μόνο εμάς, γιατί δεν φταίει κανείς άλλος. Οι οπαδοί μας ήταν για άλλη μια φορά καταπληκτικοί στη συνεχή υποστήριξή τους. Αξίζουν καλύτερα, πολύ καλύτερα, από αυτό, και είναι στο χέρι μας να το κάνουμε. Η ώρα είναι τώρα!”, ήταν το κείμενο που συνόδευσε τη δημοσίευσή του στα social media ο Πορτογάλος.