overfm.gr | Βόλεϊ | Παναθηναϊκός – Βόλεϊ Γυναικών – Οικονόμου: «Στα μέτρα μας η πρόκριση»

Αισιόδοξος πως η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Παναθηναϊκού θα μπορέσει να φτάσει στην πρόκριση στην ρεβάνς με την Οστράβα τόνισε πως είναι ο Απόστολος Οικονόμου.

Η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Παναθηναϊκού ηττήθηκε με 3-2 σετ στην Τσεχία από την Οστράβα στο πρώτο μεταξύ τους ματς για τη φάση των «32» του Challenge Cup.

Ο προπονητής των «πρασίνων» Απόστολος Οικονόμου, ωστόσο, εμφανίστηκε αισιόδοξος για την πρόκριση της ομάδας του στην επόμενη φάση, τονίζοντας πως η υπόθεση πρόκριση είναι στα χέρια τους.

Υπενθυμίζουμε, πως οι «πράσινες» χρειάζονται «καθαρή» νίκη στην Αθήνα, προκειμένου να είναι εκείνες που θα προκριθούν στους «16» της διοργάνωσης.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του προπονητή του «τριφυλλιού»:

«Νομίζω ότι στα δύο πρώτα σετ ξεκινήσαμε χωρίς να πιέσουμε στο σερβίς και δεν λειτουργήσαμε στο μπλοκ και στην άμυνα. Εκτός αυτού δεν είχαμε και συγκέντρωση στα τελειώματα των σετ.

Στο τρίτο και στο τέταρτο σετ βελτιωθήκαμε σε όλα και είχαμε και καλύτερη υποδοχή και δείξαμε το επίπεδο μας.  Ωστόσο για ακόμα μια φορά στο τάι μπρέικ δεν δείξαμε την απαιτούμενη συγκέντρωση. Παρόλα αυτά έχουμε φέρει το ματς στα μέτρα μας και πρέπει να κερδίσουμε στην Αθήνα και να πάρουμε την πρόκριση που αυτό είναι και το ουσιαστικό από αυτή τη σειρά των αγώνων».