overfm.gr | Διεθνή | Νότιγχαμ Φόρεστ – Η ομάδα του Βαγγέλη Μαρινάκη «κλειδώνει» τα πλέι οφ

Η Νότιγκαμ Φόρεστ πήρε πολύ μεγάλη νίκη από βαθμολογικής άποψης καθώς κέρδισε την Μπέρμιγχαμ και ανέβηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Η Νότιγχαμ Φόρεστ του Βαγγέλη Μαρινάκη συνεχίζει την μεγάλη πορεία της στην Τσάμπιονσιπ. Οι Κόκκινοι πήραν σπουδαία νίκη καθαρίζοντας την Μπέρμιγχαμ με 2-0. Με αυτό το τρίποντο φτάνουν την τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Η Νότιγχαμ διανεύει μια περίοδο που βρίσκεται σε πολύ καλή φόρμα. Αυτή λοιπόν η φόρμα της, της ξέδωσε το εισιτήριο στα πλέι οφ για την άνοδο στην Πρέμιερ Λίγκ.

Το σκορ άνοιξε ο Ντέιβις στο 5ο λεπτό και κλείδωσε το τρίποντο με το γκολ του ΜακΚένα στο 79’. Η Νότιγχαμ έχει να ηττηθεί από τις 30 Ιανουαρίου. Οι κόκκινοι μπορούν να ελπίζουν ακόμα και σε απευθείας άνοδο καθώς απέχουν μόλις 6 βαθμούς από την Μποόρνμουθ. Τέλος η Νότιγκαμ έχει μπροστά της 6 αγωνίστηκες για να κάνει ότι καλύτερο μπορεί.