overfm.gr | Εθνικές Ομάδες | Κωστένογλου: «Ευχαριστημένος από την προσπάθεια»

«Ήταν ένα ανταγωνιστικό παιχνίδι», τόνισε ο προπονητής της Εθνικής Κύπρου.

Ο Νίκος Κωστένογλου νίκησε για την ήττα της Κύπρου από τη Σλοβενία για τα προκριματικά του Μουντιάλ. Κωστένογλου: «Ευχαριστημένος από την προσπάθεια».

Κωστένογλου: «Ευχαριστημένος από την προσπάθεια»

«Ήταν ένα ανταγωνιστικό παιχνίδι από το οποίο προσπαθήσαμε να έχουμε βαθμολογικό όφελος αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέραμε. Στο πρώτο ημίχρονο η Σλοβενία ήταν καλύτερη και δημιούργησε κάποιες ευκαιρίες, κυρίως από τα άκρα αλλά αμυνθήκαμε σωστά και καταφέραμε να κλείσουμε το ημίχρονο χωρίς να δεχτούμε γκολ. Δυστυχώς, πολύ νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο ο αντίπαλος σκόραρε και δυσκόλεψε την προσπάθεια μας. Προσπαθήσαμε να αντιδράσουμε, δημιουργήσαμε κάποιες φάσεις αλλά ήρθε και το δεύτερο γκολ από μια μακρινή μπαλιά. Δεν τα παρατήσαμε, μειώσαμε με ένα πολύ όμορφο τέρμα του Κακουλλή αλλά δεν καταφέραμε να ισοφαρίσουμε.

Ποτέ δεν μπορώ να είμαι ευχαριστημένος μετά από μια ήττα, όμως είμαι ευχαριστημένος από την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών μου», τόνισε χαρακτηριστικά ο προπονητής της εθνικής ομάδας της Κύπρου, Νίκος Κωστένογλου μετά την ήττα με 2-1 από τη Σλοβενία.