overfm.gr | La Liga | Kάρλο Αντσελότι: «Όλοι περίμεναν να στραβοπατήσει η Ρεάλ, αλλά δεν τους κάναμε τη χάρη»

Η Ρεάλ πέτυχε σπουδαία ανατροπή με τη Σεβίλλη και ο Κάρλο Αντσελότι τόνισε πως ενώ όλοι περίμεναν το στραβοπάτημα της ομάδας του, εκείνη έδειξε χαρακτήρα και πάθος.

Το βράδυ της Κυριακής (18/4) η Ρεάλ έκανε ένα βήμα ακόμα προς την κατάκτηση της φετινής La Liga, παίρνοντας μια σπουδαία νίκη με ανατροπή στην Ανδαλουσία κόντρα στη Σεβίλλη (2-3).

Η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι βρέθηκε να χάνει με δύο γκολ στο ντέρμπι κορυφής της La Liga, όμως επέστρεψε, ισοφαρίζοντας το ματς σε 2-2 από το εις βάρος της 2-0 στο πρώτο ημίχρονο και με το γκολ του Καρίμ Μπενζεμά στις καθυστερήσεις, έφυγε με τη νίκη με 3-2 από το «Ραμόν Σάντσεθ Πιθχουάν».

Ο Ιταλός τεχνικός σε δηλώσεις του μετά το παιχνίδι παραδέχθηκε πως η ομάδα του δεν μπήκε καλά στο παιχνίδι, όμως έδειξε χαρακτήρα και πάθος.

Αναλυτικά τα όσα είπε ο Αντσελότι:

«Μία πολύ σημαντική νίκη μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο, αλλά το δεύτερο ήταν θεαματικό. Φαινόταν ότι ήμασταν κουρασμένοι στο πρώτο, αλλά αντιδράσαμε με θάρρος. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν υπέροχο.

Αυτή η ομάδα είναι ικανή να κάνει ιδιαίτερα πράγματα. Ξεκινήσαμε άσχημα το παιχνίδι αλλά δεν έχουμε χάσει την αυτοπεποίθησή μας. Οι αγώνες με την Παρί και την Τσέλσι μάς βοήθησαν. Όλοι περίμεναν το στραβοπάτημα, αλλά η Ρεάλ δεν τους κάνει τη χάρη. Αυτή η ομάδα έχει θάρρος, καρδιά, χαρακτήρα. Το πρωτάθλημα δεν τελείωσε αλλά δώσαμε καλή ώθηση».

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook, στο Twitter, στο Instagram, στο Youtube, στο TikTok.