overfm.gr | ΣΠΟΡ | Αερωπός Εδεσσας – Δράμα 27-27: Απίστευτο φινάλε με buzzer beater

Ο Αερωπός με τη λήξη του αγώνα γλίτωσε την ήττα στο ντέρμπι με την Δράμα.

Δραματικό φινάλε είχε η εξ’ αναβολής αναμέτρηση για την 6η αγωνιστική της Handball Premier, μεταξύ του Αερωπού Εδεσσας και της Δράμας, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 27-27.

Οι δύο ομάδες έπαιξαν ένα παιχνίδι σε πολύ γρήγορο ρυθμό, με τους τερματοφύλακες να κάνουν σημαντικές αποκρούσεις και την αναμέτρηση να κρίνεται στο τελευταίο δευτερόλεπτο!

Ο Αερωπός μικρό προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, με το ημίχρονο να λήγει ισόπαλο 12-12. Στο τελευταίο 10λεπτο έγιναν τρομερές ανατροπές. Το 23-22 του Αερωπού στο 53’ έγινε 25-27 για την Δράμα στο 58’.

Ο Αερωπός μείωσε στο 59’ και η Δράμα με 27 δευτερόλεπτα να απομένουν, είχε την μπάλα και μπορούσε να παίξει με τον χρόνο πριν δώσουν παθητικό οι διαιτητές.

Ωστόσο έχασαν την μπάλα και ο Αερωπός από το πουθενά βρήκε κόντρα επίθεση την οποία μετέτρεψε σε γκολ στο τελευταίο δευτερόλεπτο του ματς!