overfm.gr | Διεθνή | Ζενίτ: Κατέκτησε το Σούπερ Καπ Ρωσίας

Το Σούπερ Καπ Ρωσίας κατέκτησε η Ζενίτ κόντρα στην Λοκομοτίβ Μόσχας, χάρις στα γκολ του Κουζιάεβ στο 27′, του Αζμούν στο 57′ και του Ερόκιν στον 83′.

Με τίτλο ξεκίνησε την νέα σεζόν η Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης, καθώς επικράτησε με 3-0 στον Καλίνιγκραντ, κόντρα στην Λοκομοτίβ Μόσχας και κατέκτησε το Σούπερ Καπ Ρωσίας.

Το σκορ για τους πρωταθλητές Ρωσίας, άνοιξε στο 27′ ο Ντάλερ Κουζιάεβ, με το 1-0 να είναι και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ήρθε το 57ο λεπτό της αναμέτρησης, για να πάρει σειρά ο αρχισκόρερ της Ζενίτ Σεντάρ Αζμούν που ξεχάστηκε από τους αμυντικούς της Λοκομοτίβ και  διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του, ενώ ο Ερόκιν έκανε το τελικό 3-0 στο 83′.

Με αυτόν τον τρόπο η Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης, κατέκτησε το 6 Σουπερ Καπ Ρωσίας και έχεις μόλις ένα λιγότερο από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας (7)