overfm.gr | ΣΠΟΡ | Ζαφειράκης- Αερωπός 22-22: Σ’ ένα πραγματικό τοπικό ντέρμπι

Στην αυλαία της 7ης αγωνιστικής της Handball Premier στο  ΔΑΚ Νάουσας

Ισόπαλο 22-22 (ημίχρονο 12-11) έληξε το παιχνίδι με το οποίο έπεσε η αυλαία της 7ης αγωνιστικής της Handball Premier.

Με τον Γιώργο Θεοδωρόπουλο να σκοράρει τα μισά τέρματα του Ζαφειράκη οι Ναουσαίοι κατάφεραν να διατηρηθούν μέσα στον αγώνα– δείχνοντας να ξεπερνούν και τα προβλήματα που δημιούργησε η αποχή λόγω κρουσμάτων – ακόμη κι όταν ο Αερωπός ξέφυγε με τρία γκολ στο 40’.

Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν με την πλάτη στον τοίχο όταν με το γκολ του Κανιζάι δυόμιση λεπτά, πριν το τέλος,  έκανε το 22-21 για τους γηπεδούχους. Στο σημείο αυτό “μίλησε” ο Ουκρανός περιφερειακός Στάνισλαβ Πετρίτσκο, που με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ισοφάρισε διαμορφώνοντας το τελικό 22-22, 1′ πριν το τέλος.

Ζαφειράκης Νάουσας – Αερωπός Έδεσσας 22-22

Τα 5λεπτα: 2-1, 4-3, 7-5, 9-8, 10-10, 12-11 (ημχ.), 14-15, 14-17, 17-18, 19-19, 21-21, 22-22

Ζαφειράκης (Κ. Δεληγιάννης): Μαυροδουλάκης, Κανιζάι 2, Πίτος 3, Θεοδωρόπουλος 11, Δασκαλόπουλος,Γαλίτης, Πινακούδης, Λε Πεγιέ, Τσάτσας 2, Τζουβάρας, Μπουμπουλέντρας, Ρότζιος 3, Τσαγκεράς 4, Τσουκαλάς

Αερωπός (Αλ. Ταρινίδης): Αθανασίου, Τσέλιος, Μήγγας 1, Κράλλης 3, Μπουτκάρης 4, Βέρεμτσουκ, Μαυρόπουλος, Λιόφης, Μαρίνος, Πετρίτσκο 2, Μποκάρεφ 6, Κυριάκου 3, Ταραμονλής, Γιαννούσης, Γερμάσεβιτς 3, Κρίβιτς

Διαιτητές: Τζαφερόπουλος – Λινάρδος Δίλεπτα: 6-3 Πέναλτι:3/4-3/5