overfm.gr | Premier League | Υπερηχητική Μπράιτον έριξε πεντάρα στην Λέστερ και την βύθισε στον πάτο

Η Μπράιτον ήταν διαστημική και επιβλήθηκε 5-2 της Λέστερ, ανεβαίνοντας στην τέταρτη θέση της Premier League. Στο πυθμένα της βαθμολογίας η Λέστερ.

Η Μπράιτον είναι εκπληπτική την φετινή σεζίν και συνεχίζει να εντυπωσιάζει. Το νέο της θύμα ήταν η Λέστερ, την οποία διέλυσε με 5-2, χάρις στην φαντασμαγορική εμφάνιση του Τροσάρντ.

Η Μπράιτον με αυτή τη νίκη βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας, ενώ οι «Αλεπούδες» βρίσκονται στην τελευταία.

Η ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς μπήκε δυναμικά στον αγώνα και μόλις στα 52 δευτερόλεπτα άνοιξε το σκορ με γκολ του Ιχεανάτσο. Βέβαια αυτό το προβάδισμα δεν το κράτησε για πολύ. Στο 10ο λεπτό η  Μπράιτν έφερε το ματς στα ίσα με τον Λουκ Τόμας και στο 15΄ πήρε το προβάδισμα όταν ο Καϊσέδο έκανε το 2-1.

Η Λέστερ έβγαλε αντίδραση και έφερε το ματς εκ νέου στα ίσα με γκολ του Ντάκα στο 33΄. Έτσι οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το ισόπαλο 2-2.

Στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης υπήρχε μία ομάδα στον αγωνιστικό χώρο και αυτή ήταν η Μπράιτον. Οι γλάροι με γκολ του Τροσάρντ έκαναν το 3-2 και μετά από απίθανη ντρίμπλα του ίδιου πήραν πέναλτι. Αυτό το εκτέλεσε ο Μακ Άλιστερ και ευστόχησε για το 4-2.

Τελικά στο 97ο λεπτό ο Αλέξις Μακ Άλιστερ με φοβερή εκτέλεση φάουλ έβαλε το κερασάκι στην τούρτα για το 5-2, αφού αυτή τη φορά δεν γινόταν το γκολ να ακυρωθεί.