overfm.gr | Champions League | Χορταστική τριάρα της Ντόρτμουντ στην Κοπεγχάγη του Ζέκα

Η Ντόρτμουντ με ωραίο ποδόσφαιρο επικράτησε 3-0 της Κοπεγχάγης του Κάρλος Ζέκα και ξεκίνησε με το… δεξί στο Champions League.

Ξεκίνημα με το… δεξί για την Ντόρτμουντ. Οι Βεστφαλοί είχαν ορέξεις και νίκησαν 3-0 την Κοπεγχάγη στην Βεστφαλία για την 1η αγωνιστική της φάση των ομίλων του Champions League.

Οι γηπεδούχοι από την έναρξη του αγώνα πίεσαν μπροστά και έπαιξαν επιθετικό ποδόσφαιρο. Αυτό την αποζημίωσε και στο 35ο λεπτό ο Μάρκο Ρόις μετά από ωραία ενέργεια, σούταρε συρτά και άνοιξε το σκορ. Η Κοπεγχάγη ασνήμπορη να αντιδράσει δέχτηκε και δεύτερο τέρμα με σκόρερ τον Ραφαέλ Γκερέιρο.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν ακριβώς όπως και το πρώτο. Η Ντόρτμουντ ήταν ανώτερη και έφτασε και σε τρίτο τέρμα. Ο Μπέλινχαμ με ένα ψύχραιμο τελείωμα μέσα από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 3-0.