overfm.gr | La Liga | Χαστούκι και στο πρωτάθλημα για την Ατλέτικο

Μετά τον αποκλεισμό από τους 16 του Τσάμπιονς Λιγκ, η Ατλέτικο Μαδρίτης υπέστη την ήττα από την Κάντιθ με 3-2 στο «Νουέβο Μιραντίγια».

Δεν μπόρεσε να συνέλθει από το σοκ του αποκλεισμού από τους 16 του Τσάμπιονς Λιγκ η Ατλέτικο Μαδρίτης και υπέστη νέο χαστούκι αυτη την φορά στο πρωτάθλημα από την Κάντιθ με 3-2 στο «Νουέβο Μιραντίγια» με αποτέλεσμα να είναι στην τρίτη θέση.

Με γκολ από τα αποδυτήρια προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι. Συγκεκριμένα με την συμπλήρωση μισού λεπτού αγώνα ο Εσπίνο έκανε την σέντρα από τα αριστερά και ο Μπογκοντά με σουτ έκανε το 1-0. Στο 47ο λεπτό ο Όμπλακ νίκησε τον Σομπρίνο σε μοναδικό τετ α τετ και στο 57’ ο Λεντέσμα είπε όχι σε σουτ του Κορέα.

Στο 80′ ο Άλεξ με πολύ ωραίο σουτ διπλασίασε τα τέρματα της Κάντιθ και όλα έλεγαν ότι θα καθάριζε το ματς. Στο 85′ ο Φελιξ μείωσε με ωραίο γυριστό και στο 89′ ο ίδιος παίκτης με σουτ εκτός περιοχής ισοφάρισε σε 2-2. Μάλιστα στο 96′ ο Πορτογάλος επιθετικός λίγο έλειψε να κάνει την ανατροπή για τους «ροχιμπλάνκος» όμως στο 98′ ο Αλέχο σέντραρε και ο Σομπρίνο με πλασέ χάρισε την μεγάλη νίκη στην ομάδα του.

ΚΑΔΙΘ(Σέρχιο Γκονζάλεθ): Λεντέσμα, Φάλι, Λουίς Eρνάντεθ, Εμπαγέ (28’ Τσουστ), Εσπίνο, Άλεξ, Φέδε, Λοσάνο, Σομπρίνο, Μπονγκοντά, Οκάμπο

ΑΤΛΕΤΙΚΟ(Ντιέγκο Σιμεόνε): Όμπλακ, Ρεϊνίλντο, Σάβιτς, Μολίνα, Βίτσελ, Σαούλ, Κοντογκμπιά, Καρασκό (60’ Γκριεζμάν), Ντε Πολ, Μοράτα (10’ Κούνια), Κορέα (60’ Ζοάο Φέλιξ)