overfm.gr | La Liga | Χάνει έδαφος για το σεντόνι η Μπέτις

Tην ήττα με 1-0 από την Εσπανιόλ γνώρισε η Μπέτις στο «Κορνέγια Ελ Πρατ» με αποτέλεσμα να χάσει έδαφος για την τετράδα που οδηγεί στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Σημαντικό έδαφος έχασε η Μπέτις όσον αφορά την προσπάθεια που κάνει για να μπει στην τετράδα που οδηγεί στο Τσάμπιονς Λιγκ καθώς υπέστη την ήττα με 1-0 από την Εσπανιόλ στο «Κορνέγια Ελ Πρατ». Με αυτήν την ήττα ισοβαθμεί στην τέταρτη θέση με Ατλέτικο Μαδρίτης και Βιγιαρεάλ ενώ υστερεί, ενώ οι γηπεδούχοι με αυτην την νίκη ανέβηκαν 12οι.

Στο 5′ μόλις οι «Καταλανοί» είχαν δοκάρι σε δυνατό σουτ του Καμπρέρα και  στο 18’ το πλασέ του Λουίζ Ενρίκε έφυγε δίπλα από τα δοκάρια της Εσπανιόλ. στο 23’ ο Άλβαρο είπε όχι σε σουτ του Ρουϊμπάλ και το 25’ ο Μπράβο σταμάτησε εντυπωσιακά τον Χοσέλου. Στο 42’ ο Άλβαρο είπε όχι εντυπωσιακά σε κεφαλιά του Ιγκλέσιας και στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Ολιβάν σέντραρε για τον Μπρέιθγουειτ που πλάσαρε για το 1-0 για τους γηπεδούχους.

Στο 50ο λεπτό ακυρώθηκε γκολ της Εσπανιόλ και στο 57’ ο Άλβαρο είπε όχι σε φάουλ του Κανάλες ενώ στο 64’ ο Χιλ σέντραρε από δεξιά και ο Πουάδο έχασε αδιανόητη ευκαιρία σε κενό τέρμα.

ΕΣΠΑΝΙΟΛ:  Άλβαρο Φερνάντεθ, Μοντές, Χιλ, Καμπρέρα, Ολιβάν, Νταρντέρ, Βιδάλ (71’ Καλέρο), Βινίσιους, Πουάδο (79’ Ροουμπέν Σάντσεθ), Μπρέθγουεϊτ (79’ Μελαμέδ), Χοσέλου

ΜΠΕΤΙΣ: Μπράβο, Έντγκαρ Γκονθάλεθ, Ρουϊμπάλ, Πετσέγια, Ροντρίγκες (59’ Ρόδρι), Άμπνερ (80’ Γουίλιαν Ζοσέ), Καρβάλιο, Κανάλες, Λουίζ Ενρίκε (80’ Μιράνδα), Γουαρδάδο (74’ Χοακίν), Ιγκλέσιας