overfm.gr | Ligue 1 | -Χ-αρά αγνοείται για Στρασμπουρ

Oύτε τώρα κατάφερε να γευτεί την χαρά της νίκης για φέτος η Στρασμπουργ καθώς παραχώρησε λευκή ισοπαλία στην Κλερμόν στο «Σταντ Ντε Λα Μεινό».

Oύτε και στην έβδομη αγωνιστική κατάφερε να πάρει την πρώτη φετινή της νίκη η Στρασμπούρ καθώς έμεινε στο 0-0 με την Κλερμόν στο «Σταντ Ντε Λα Μεϊνό». Με αυτή την ισοπαλία οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην 17η θέση ισόβαθμοι με την Μπρεστ, ενώ οι φιλοξενούμενοι στην έβδομη με 10 βαθμούς μαζί με την Λιλ.

Η ομάδα από το Στρασβούργο μπήκε δυνατά στο παιχνίδι χάνοντας καλές ευκαιρίες με τον Ντιαρά. Στην συνέχεια είχε δυο δοκάρια το πρώτο στο 29′ με σουτ του Τόμασον και το δεύτερο στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με κεφαλιά του Λε Μαρσάντ. Ίδιο μοτίβο και στην επανάληψη όταν στο 60′ του σουτ του Γκαμεϊρό αποκρούστηκε πάνω στην γραμμή από τους αμυντικούς της Κλερμόν ενώ αργότερα μεγάλη ευκαιρία είχε και ο Τόμασον.

Η Στρασμπουρ έμεινε στην λευκή ισοπαλία ενώ ολοκλήρωσε το ματς και με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Λε Μαρσάντ με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 93′.

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook στο Twitter στο Instagram στο Youtube στο TikTok.