overfm.gr | Premier League | -Χ-ανει έδαφος η Νιουκάστλ

Σε νέα απώλεια υποχρεώθηκε η Νιουκάστλ καθώς παραχώρησε ισοπαλία με 1-1 στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ».

Και άλλο έδαφος όσον αφορά τις πρώτες θέσεις χάνει η Νιουκάστλ. Οι «κρακάξες» έμειναν στο 1-1 με την Γουέστ Χαμ στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ» με αποτέλεσμα να υποχωρήσουν στην τέταρτη θέση.

Στο 1ο μόλις λεπτό οι γηπεδούχοι βρήκαν δίχτυα με τον Γουίλσον αλλά το γκολ ακυρώθηκε καθώς η μπάλα είχε περάσει εκτός πριν τη σέντρα του Αλμιρόν. Δυο λεπτά αργότερα ο Λόνγκσταφ βρήκε κάθετα τον Γουιλσον και με πλασέ έκανε το 1-0. Στο 24ο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ από τον άξονα ο Μπότμαν πήρε την κεφαλιά και ο Σερ πρόλαβε την έξοδο του Φαμπιάνσκι αλλά το πλασέ του έφυγε έξω. Τα «σφυριά» έφτασαν στην ισοφάριση στο 32′ όταν μετα από κόρνερ ο Πακετά από κοντά ισοφάρισε σε 1-1. Στο 45+1’ η κεφαλιά του Αγκέρ πέρασε μόλις έξω ενώ στο 54’ το σουτ του Σεν Μαξιμέν σταμάτησε στον Τσουφάλ.

ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ: Πόουπ, Τρίπιερ, Σερ, Μπότμαν, Μπερν, Σαν Μαξιμέν (69’ Γκόρντον), Γουίλοκ (81’ Ααντερσον), Λόνγκσταφ, Γουίλσον, Ζοέλιντον, Αλμιρόν (81’ Μέρφι)

ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ: Φαμπιάνσκι, Κέρερ (46’ Τζόνσον), Τσουφάλ (90+1’ Ντόουνς), Έμερσον, Αγκέρ, Ογκμπόνα, Πακετά (74’ Σούτσεκ), Ράις, Μπενραχμά (74’ Φορνάλς), Μπόουεν, Αντόνιο (81’ Ινγκς)