overfm.gr | Serie A | -Χ-αμένοι και οι δυο στο «Μπριάντεο»

Ισόπαλες αναδείχθηκαν στο «Μπριάντεο» με 1-1 η Μόντσα με την Σασσουόλο, ένα αποτέλεσμα που δεν άφησε καμία ικανοποιημένη.

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση στο «Μπριάντεο» με 1-1 μεταξύ της Μόντσα και της Σασσουόλο ένα αποτέλεσμα που δεν άφησε καμία ικανοποιημένη. Οι νεοφώτιστοι ισοβαθμούν στην δέκατη θέση μαζί με Γιουβέντους, Έμπολι και Μπολόνια ενώ οι φιλοξενούμενοι 17οι με 17.

Οι «νεροβέρντι» άνοιξαν το σκορ στο 13′ όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα πέρασε από όλους και ο Φεράρι εξ επαφής έκανε το 0-1.  Στο 36ο λεπτό το σουτ του Μπεράρντι πέρασε μόλις έξω ενώ πέντε λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι σε σουτ του Λιορέντε.

Οι νεοφώτιστοι ισοφάρισαν στο 60′ με φαλτσαριστο σουτ του Καπράρι ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Λιορεντε ειχε σουτ ελάχιστα έξω. Στο 73’ ο Μπεράρντι έχασε μεγάλη ευκαιρία και  στο 76’ ο Πέγκολο είπε όχι σε σουτ του Γκίτκιερ.

ΜΟΝΤΣΑ: Ντι Γκρεγκόριο, Καλντιρόλα (71’ Γκιτκιερ), Ίτσο, Μάρλον (46’ Πάμπλο Μαρί), Κάρλος Αουγούστο, Μπιριντέλι (46’ Κολπάνι), Ματσίν, Πεσίνα, Καπράρι (80’ Βαλότι), Πετάνια (46’ Καρβάλιο), Τσιουρία

ΣΑΣΟΥΟΛΟ: Πέγκολο, Τόλιαν, Φεράρι (79’ Ρουάν Τρεσόλντι), Έρλιτς, Ροζέριο, Ομπιάνγκ, Τραορέ (61’ Ματέους Ενρίκε), Φρατέζι, Μπεράρντι, Ντεφρέλ (79’ Άλβαρες), Λοριεντέ (79’ Σεϊντέ)