overfm.gr | La Liga | Βυθίζεται και άλλο η Έλτσε

Ακόμη μια ήττα υπέστη η Έλτσε μέσα στο «Μανουέλ Μαρτίνεθ Βαλέρο» από την Χιρόνα με 2-1 και δεν λέει να ξεκολλήσει από την τελευταία θέση.

Βυθίζεται και άλλο η Έλτσε η οποία ηττήθηκε από την Χιρόνα μέσα στο «Μανουέ Μαρτίνεθ Βαλέρο» από την Χιρόνα με 2-1 και δεν λέει να ξεκολλήσει από την τελευταία θέση.

Στο 4′ οι γηπεδούχοι άγγιξαν το γκολ καθώς είχαν δοκάρι με τον Κογιάδο και ο ίδιος άνοιξε το σκορ στο 16 δεχόμενος την μπαλιά του Μπογιέ γράφοντας το 1-0. Στο αμέσως επόμενο λεπτό η ουραγός του πρωταθλήματος είχε και δεύτερο δοκάρι με τον Μίγια. Τρια λεπτά αργότερα οι «Καταλανοί» είχαν το δικό τους δοκάρι σε σουτ του Γκαρσία. Στο 39′ έπειτα από σέντρα του Αρνάου από δεξιά, ο Ερνάντεθ πήρε την πρώτη κεφαλιά στο πίσω δοκάρι και ο Μαρτίν με νέα κεφαλιά έκανε το 1-1.

Στο 47′ ο Βαλέρι με κεφαλιά έστειλε την μπάλα μόλις άουτ και στο 66′ ο Αρνάου γύρισε στον Κασταγένιος και εκείνος με πλασέ έκανε το 1-2. Στο 76′ ισοφάρισαν τα δοκάρια οι φιλοξενούμενοι σε σουτ του Ρομέου  ενώ στο επόμενο λεπτό ο Μπαντία είπε όχι σε σουτ του Στουάνι.

ΕΛΤΣΕ: Μπαντία, Ρόκο (81’ Νίκο Φερνάντεθ), Κλερκ (81’ Μπιγάς), Ντιέγκο Γκονθάλεθ, Ομάρ Μασκαρέλ, Χοσάν (57’ Πόνσε), Λιρόλα, Ραούλ Γκούτι (57’ Γκουμπάου), Κογιάδο, Μίγια, Μπογέ (67’ Μαρτί)

ΤΖΙΡΟΝΑ: Γκατσανίγκα, Νταβίντ Λόπεθ, Μπουένο, Βαλέρι (90′ Μπερνάρντο Εσπινόσα), Χάβι Ερνάντεθ, Αρνάου Μαρτίνεθ, Ρομέου, Αλέις Γκαρσία (90′ Τεράτς), Τόνι Βίγια (69’ Στουάνι), Ερέρα (12’ Ιβάν Μαρτίν), Καστεγιάνος (69’ Ρικέλμε)