overfm.gr | Διεθνή | Βρο-Χ-ή και Άστον Βίλα έκοψαν το άηττητο της Μάντεστερ Γιουνάιτεντ

Το νικηφόρο σερί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στα φιλικά σταμάτησε αφού παραχώρησε ισοπαλία στην Άστον Βίλα με 2-2, σε ένα ματς που έγινε υπό καταρρακτώδη βροχή.

Ισόπαλο με 2-2 έληξε το φιλικό της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με την Άστον Βίλα στο Περθ, με τους «κόκκινους διαβόλους» να χάνουν το αήττητο για ελάχιστα δευτερόλεπτα καθώς οι «χωριάτες» ισοφάρισαν στο 93′. Σε ένα παιχνίδι που έγινε κάτω υπό καταρρακτώδη βροχή. Χαρακτηριστικό ήταν ότι τα τρία από τα τέσσερα φιλικά ματς που έδωσαν οι «μπέμπηδες ήταν με ομάδες της Πρέμιερ Λιγκ. Συγκεκριμένα το 4-0 επί της Λίβερπουλ και το 3-1 επί της Κρύσταλ Πάλας ενώ αυτό με την ομάδα του Μπέρμπιγχαμ έληξε ισόπαλο 2-2. Το άλλο φιλικό που έδωσαν και δεν ήταν με αγγλική ομάδα ήταν αυτό με την Μέλμπουρν Βίκτορι κερδίζοντας με 4-1.

Στο 25′ η ομάδα του Έρικ Τεν Χάαγκ άνοιξε το σκορ όταν από γύρισμα του Σο από αριστερά, ο Σάντσο έκανε το 1-0. Στο 42′ ο Ράσφορντ έκανε το βολέ και κόντραρε στον αμυντικό της Βίλα, τον Κας που με αυτογκόλ έκανε το 2-0 που ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ομάδα του Στίβεν Τζέραρντ ανέβασε την απόδοση της και στο 49′ ο Μπέιλι που χε μπει ως αλλαγή με ωραία προσπάθεια μείωσε σε 2-1. Και ενώ όλα έδειχναν ότι η Γιουνάιτεντ θα έκανε το 4 στα 4 στα φιλικά, ο Τσέιμπερς σκόραρε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων και έτσι ισοφάρισε για την Άστον Βίλα σε 2-2.

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας  στο Facebook στο Twitter στο Instagram στο Youtube στο TikTok.