overfm.gr | Super League 1 | Βόλος: «Να μας αντιμετωπίζουν ισότιμα με τις άλλες ομάδες των πλέι-οφ»

Η ΠΑΕ Βόλος εξέδωσε ανακοίνωση για να διαμαρτυρηθεί για τις διαιτητικές αποφάσεις στο ματς με τον Βόλο για την 2η αγωνιστική των πλέι-οφ.

Ο Βόλος κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας απο τον Παναθηναϊκό (0-0) και φαίνεται πως έχουν παράπονα απο την διαιτησία.

Η ΠΑΕ Βόλος με επίσημη ανακοίνωση εξέφρασε τα παράπονά της για τις διαιτητικές αποφάσεις που πάρθηκαν και τόνισε για ακόμη μια φορά πως θέλει να την αντιμετωπίζουν ισότιμα σαν τις άλλες ομάδες των πλέι-οφ.

Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΠΑΕ Βόλος:

«Για άλλη μία φορά επιβεβαιώθηκαν οι διαμαρτυρίες μας, απέναντι στους Έλληνες διαιτητές.

Στον χθεσινό αγώνα της ομάδας μας με τον Παναθηναϊκό, ο Μανούχος έκανε ότι μπορούσε για να μην «σφυρίξει» δίκαια, χωρίς όμως να εκτεθεί.
Μόλις στο 3ο λεπτό έδειξε κίτρινη κάρτα στον ποδοσφαιριστή μας Κάτσε για ένα απλό φάουλ στο κέντρο του γηπέδου. Λίγα λεπτά αργότερα καταλόγισε φάουλ υπέρ του Παναθηναϊκού έξω από την περιοχής μας, επειδή ο Ντέλετιτς απλώς έκλεψε την μπάλα. Σημειωτέον, στο ημίχρονο μας ζήτησε συγγνώμη, αλλά το λάθος και πάλι εις βάρος της ομάδας μας είχε γίνει.
Εν τέλει η μόνη σωστή απόφαση που πήρε ο Μανούχος ήταν ο καταλογισμός του πέναλτι στις καθυστερήσεις του αγώνα.
Σε κάθε περίπτωση, η ΠΑΕ Βόλος δηλώνει κατηγορηματικά και ξεκάθαρα ότι θα συνεχίσει να διεκδικεί το αυτονόητο: Να την αντιμετωπίζουν ισότιμα και δίκαια με τις υπόλοιπες ομάδες που μετέχουν στα πλέι οφ.
Καλή συνέχεια στο πιο ανταγωνιστικό πρωτάθλημα των τελευταίων χρόνων».