overfm.gr | Super League 1 | Βόλος – Ιωνικός – «Άνοιξαν» το σκορ με Όρος οι γηπεδούχοι

O Bόλος χάρη στο τέρμα του Όρος στο 40ο λεπτό του αγώνα πήρε κεφάλι στο σκορ στην αναμέτρηση ενάντια στον Ιωνικό.

Ο Βόλος κατάφερε να μπει μπροστά στο σκορ στην αναμέτρηση ενάντια στον Ιωνικό στο Πανθεσσαλικό Στάδιο χάρη στο γκολ του Όρος στο 40ο λεπτό. Ο παίκτης του Βόλου πήρε πάσα πάρε βάλε από τον Μπαρτόλο και δεν είχε πρόβλημα με ένα συρτό σουτ να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα για να κάνει το 1-0 στην ομάδα του πρίν από την συμπλήρωση του 45ου λεπτού.

Με αυτό τον τρόπο ο Βόλος εξαργύρωσε την υπεροχή του στον αγωνιστικό χώρο με ένα γκολ σε ένα αρκετά κρίσιμο σημείο του παιχνιδιού και επί της ουσίας βάζει βάσεις για μια νίκη μετά το σπουδαίο τρίποντο το οποίο πήρε στην έδρα της ΑΕΚ την περασμένη αγωνιστική.