overfm.gr | Super League 1 | Βόλος – Αστέρας Τρίπολης 3-3: Ματσάρα στο Πανθεσσαλικό, γκολ ο Μπαράλες στην εκπνοή

Σε ένα πολύ όμορφο από άποψης ποιότητας παιχνίδι, Βόλος και Αστέρας Τρίπολης ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 3-3

Αγγλικό σκορ είχαμε στη πρεμιέρα του πρωταθλήματος! Βόλος και Αστέρας Τρίπολης πρόσφεραν πλούσιο θέαμα σε όσους παρακολούθησαν τον αγώνα, με το σκορ να λήγει 3-3. Το φινάλε ήταν δραματικό, καθώς ο… γκολτζής Μπαράλες στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων, ισοφάρισε για τους Αρκάδες!

Το ματς

Η αναμέτρηση ξεκίνησε νωθρά. Παρόλα αυτά, η πρώτη φάση ήταν κλασική, καθώς λίγο έλειψε ο Αστέρας να ανοίξει το σκορ. Ο Αντριάν Ριέρα βγήκε τετ α τετ, έκανε το πλασά αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι, καθώς χτύπησε το αριστερό κάθετο δοκάρι.

Στο 27′ πάντως οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ. Ο Μπενίτο πλάσαρε πάνω από τον Κλέιμαν και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Ο Βόλος απάντησε άμεσα με τον συνήθη ύποπτο Φαν Φερτ. Με μια ενέργεια από τα δεξιά, ο Άλχο έκανε τη σέντρα και ο Ολλανδός φορ με κεφαλιά έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

Στο δεύτερο μέρος έγινε κυριολεκτικά… χαμός. Με τη συμπλήρωση 56 λεπτών, ο Φερνάντες με ένα πολύ ωραίο πλασέ έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους

Περίπου δέκα λεπτά αργότερα, Ντέλετιτς και Φερνάντες συνδυάστηκαν όμορφα, με τον πρώτο να νικάει τον Παπαδόπουλο και να κάνει στο 65ο λεπτό το 3-1.

Λίγο έλειψε, μέσα σε δύο λεπτά, το 2-1 να γίνει 4-1, αλλά ο Τσοκάνης από κοντινή απόσταση αστόχησε, χάνοντας σπουδαία ευκαιρία για το 4-1.

Αντιθέτως, στην αμέσως επόμενη φάση, ο Τιλίκα έβαλε ξανά τον Αστέρα στο παιχνίδι. Ο Βραζιλιάνος εξτρέμ με κεφαλιά μείωσε σε 3-2.

Ε, μετά από τέτοιο ματς, δεν γινόταν να λείπει ο Χερόνιμο Μπαράλες. Ο πολύπειρος φορ, στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων, «τσίμπησε» τη μπάλα και έκανε το 3-3, που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.