overfm.gr | Bundesliga | Βόλφσμπουργκ-Χόφενχαϊμ 2-1: Τα.. χρειάστηκε στο τέλος

Με Νταμπούρ να χάνει μεγάλη ευκαιρία στο τελευταίο λεπτό για τους φιλοξενούμενους και να μην πετυχαίνει το 2-2

Η Βόλφσμπουργκ επικράτησε με 2-1 της Χόφενχαϊμ για την 7η αγωνιστική του Γερμανικού πρωταθλήματος φτάνοντας τους 11 βαθμούς. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Στέφαν. Λίγο πριν την συμπλήρωση του μισάωρου η Βόλφσμπουργκ πέτυχε και δεύτερο γκολ με τον Βέγκχορστ στο 26’.

Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου οι «λύκοι» είχαν το έλεγχο του παιχνιδιού, με τον σκόρερ του δεύτερου τέρματος να αστοχεί από την βούλα του πέναλτι στο 84’. Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι από εκεί που το ματς είχε σχεδόν κριθεί βρέθηκαν πολύ κοντά για να πάρουν την ισοπαλία. Στο 87’ ο Ανταμιάν μείωσε σε 2-1, ενώ ο Νταμπόυρ αστόχησε σε πέναλτι στο 90+4, με τον Κάστεελς να πέφτει στο σωστό σημείο και να αποκρούει την μπάλα.