overfm.gr | Serie A | Βερόνα-Πάρμα 2-1: Το γύρισαν οι «Mastini» [vid]

Η Βερόνα μετρά πλέον 33 βαθμούς, ενώ η Πάρμα βρίσκεται στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας με 13 πόντους.

Μεγάλο τρίποντο πήρε η Ελλάς Βερόνα, η οποία επικράτησε με 2-1 της Πάρμα στο Στάδιο Μπεντεγκόντι για την 22η αγωνιστική της Serie A. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Κούκα να ευστοχεί από την άσπρη βούλα του πέναλτι.

Ωστόσο, οι «σταυροφόροι» πέντε λεπτά αργότερα ήταν αυτοκαταστροφικοί με τον Αλμπέρτο Γκράσι να πετυχαίνει αυτογκόλ και να βάζει ξανά στο παιχνίδι του γηπεδούχους. Το νικητήριο τέρμα για τη ομάδα του Ίβαν Γιούριτς ήρθε στο 62ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Ντιμάρκο αρχικά να κάνει την ασίστ στον Μπάρακ και ο 26χρονος Τσέχος να διαμορφώνει το τελικό 2-1.