overfm.gr | Serie A | Βερόνα – Νάπολι 1-2 – Επιστροφή στις νίκες με «διπλό» Οσιμέν

Ο Οσιμέν με δύο προσωπικά του γκολ οδήγησε τη Νάπολι σε εκτός έδρας νίκη επί της Βερόνα με 2-1, για την 29η αγωνιστική της Serie A.

Η Νάπολι επανήλθε στα θετικά αποτελέσματα. Η ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι επικράτησε 2-1 εκτός έδρας της Βερόνα, στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής της Serie A. Έτσι κατάφερε να ανακάμψει μετά την ήττα από τη Μίλαν, την οποία πλησίασε στους 3.

Ο κύριος λόγος που η Νάπολι νίκησε, έχει ένα όνομα. Βίκτορ Οσιμέν. Ο Νιγηριανός επιθετικός σκόραρε από μία φορά σε κάθε ημίχρονο και έδωσε ένα πολύτιμο τρίποντο στην ομάδα του. Αρχικά έκανε το 1-0 στο 14ο λεπτό και το ματς πήγε έτσι μέχρι το ημίχρονο. Ο Οσιμέν διπλασίασε τον δείκτη του σκορ στο 71΄και ο Τσεκερίνι μείωσε σε 2-1 στο 77΄.

Μετά το γκολ η Βερόνα πίεσε, ωστόσο έχασε όλες τις ελπίδες όταν ο Τσεκερίνι αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 83ο λεπτό. Μάλιστα η Βερόνα ολοκλήρωσε το παιχνίδι με εννιά παίκτες, αφού ο σκόρερ Φαραόνι αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις.