overfm.gr | Bundesliga | Βέρντερ Βρέμης – Άιντραχτ Φρανκφούρτης 3-4: Στο κόκκινο έκατσε η μπίλια

Μετά από ένα παιχνίδι γεμάτο θέαμα και ανατροπές η κάτοχος του Europa League Άιντραχτ Φρανκφούρτης πήρε την νίκη κόντρα στην Βέρντερ.

Βέρντερ Βρέμης και Άιντραχτ Φρανκφούρτης χάρισαν ένα παιχνίδι γεμάτο θέαμα και ανατροπές και συγκινήσεις, με την Άιντραχτ να είναι αυτή που φεύγει αγκαλιά με το τρίποντο από την Βρέμη.

Το σκορ άνοιξαν μόλις στο 2ο λεπτό οι «αετοί» με τον Μάριο Γκέτσε. Οι γηπεδούχοι δεν σοκαρίστηκαν από το γκολ που δέχτηκαν και αντέδρασαν άμεσα. Συγκεκριμένα στο 14ο λεπτό ο Γιούνγκ έφερε το ματς στα ίσια (1-1) και τρία λεπτά αργότερα γύρισε τούμπα το ματς (2-1) με τον Μπιτενκούρτ.

Ο τρελό ρυθμός στο πρώτο ημίχρονο συνεχίστηκε με την Άιντραχτ να περνά στην αντεπίθεση, αφού στο  32 ο Κόλο Μαουνί ξανά έβαλε στο παιχνίδι τους φιλοξενούμενους και στο 39′ ο Λίντστρομ έφερε το παιχνίδι τούμπα για την Άιντραχτ.

Στο 48ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου ο Σο με γκολ του έριξε στο καναβάτσο την Βέρντερ, η οποία το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει με πέναλτι του Φούλκρουγκ στο 92ο λεπτό της αναμέτρησης.