overfm.gr | Ligue 1 | Βαθμός για Νις με Χ-ρυσή αλλαγή τον Ράμσεϊ

Xάρη σε γκολ του Άαρον Ράμσεϊ ένα λεπτό μετά που πέρασε στο ματς η Νις πήρε ισοπαλία με 1-1 εκτός έδρας από την Τουλούζ .

Πολύ κακή εμφάνιση πραγματοποίησε η Νις η οποία όμως χάρη σε γκολ του Άαρον Ράμσεϊ ένα λεπτό μετά την είσοδο του στο ματς απέσπασε ισοπαλία με 1-1 από την Τουλούζ στην ομώνυμη πόλη για την πρώτη αγωνιστική της Ligue 1.

Στο 18′ οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι από βαθιά μπαλιά του Ρούο και σουτ του Ντάλιγχα από πλάγια θέση. Τρία λεπτά αργότερα όμως οι νεοφώτιστοι άνοιξαν το σκορ. Από μπαλιά του Φαν Ντε Μπόμε και από απροσεξία του Ντάντε, ο Ντάλιγχα βγήκε πρώτος και με το γόνατο έκανε το 1-0. Στο 31′ η Νις αντί να ισοφαρίσει το σκορ , ισοφάρισε τα δοκάρια σε δυνατό σουτ του Στενγκς χάνοντας την μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 1-1.

Στο 77′ ο Άαρον Ράμσεϊ πέρασε στο παιχνίδι και στο 78′ ο Μπραϊμί έκανε τρομερή κούρσα από τα δεξιά με την μπάλα να φτάνει στον Ουαλό ο οποίος ένα λεπτό μετά την εισοδό του ισοφάρισε σε 1-1 που ήταν και το τελικό απότέλεσμα. Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι στο φινάλε λίγο έλειψε να κάνουν και την ανατροπή και να πάρουν την νίκη αλλά ο Ντιπέ απέκρουσε εντυπωσιακά την κεφαλιά του Λεμινά στο 93′.