overfm.gr | La Liga | Βαλένθια – Ατλέτικο Μαδρίτης: Διπλό με την υπογραφή Γκριεζμάν (vid)

Η Βαλένθια υποδέχτηκε την Ατλέτικο με την ομάδα του Σιμεόνε να φεύγει με το διπλό (0-1) από το «Μεστάγια» χάρις σε γκολ του Γκριεζμάν.

Η αυλαία της τρίτης αγωνιστικής της Λα Λίγκα, έκλεισε με ματσάρα, με τη Βαλένθια να υποδέχεται στο «Μεστάγια» την Ατλέτικο Μαδρίτης και τους πρωτευουσιάνους να παίρνουν τη νίκη 0-1 με σκόρερ τον Γκριεζμάν.

Μία αναμέτρηση που τελείωσε με… πολλές κάρτες εκατέρωθεν, αλλά και πολλές τελικές φάσεις, χωρίς βέβαια το σκορ να «ξεφεύγει». Το πρώτο ημίχρονο ήταν γεμάτο σουτ προς τις δύο εστίες, σκληρά μαρκαρίσματα, με το 0-0 βέβαια να μένει μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός του παιχνιδιού συνεχίστηκε με τον ίδιο τρόπο, μέχρι το 66′, όταν οι φιλοξενούμενοι ανοίξανε το σκορ. Ο Λεμάρ εκμεταλλεύτηκε ένα λάθος στην άμυνα της Βαλένθια, έδωσε στον Γκριεζμάν εκείνος σούταρε, είδε την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει στα δίχτυα.

Οι «νυχτερίδες» δεν μπόρεσαν να βγάλουν αντίδραση και η Ατλέτικο έκανε τη δεύτερη νίκη της στο φετινό πρωτάθλημα.