Β΄ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογία – Αγώνες, 28/11 | overfm.gr

RADIO

live radio icon

ΤΩΡΑ:  

Over Joyed - Νίκος Κατσαρός - Άκης Δημακός

overfm.gr | ΜΠΑΣΚΕΤ | Β΄ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογία – Αγώνες, 28/11

Επέστρεψε στις νίκες ο Πανιώνιος κερδίζοντας στην παράταση τον ΟΦΗ, ενώ ακάθεκτο συνεχίζει το ΑΙγάλεω που πέρασε από την έδρα του Δούκα. Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα από την B’ Εθνική.

Β΄ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογία – Αγώνες, 28/11. Ο Πανιώνιος επέστρεψε στις νίκες πανηγυρίζοντας μεγάλο «διπλό» κόντρα στον ΟΦΗ στο Ηράκλειο. Παράλληλα, ακάθεκτο συνεχίζει την πορεία του στην Β’ Εθνική το Αιγάλεω, το οποίο κατάφερε να αποδράσει με το «διπλό» κόντρα στον Δούκα.



Τα αποτελέσματα, η κατάταξη και οι αγώνες των ομίλων της Β΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος – 7η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Πανελευσινιακός ΑΟ-ΚΑΟ Κορίνθου 86-62

Εθνικός ΟΦΠΦ-ΝΕΟ Ληξουρίου 61-64

ΠΟΚ Έσπερος-ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 85-60

ΑΟ Ένωση Ιλίου-ΑΕ Πεντέλης 63-59

ΑΕ Ν.Κηφισιάς-ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια 81-86

ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ-ΑΟ Αχαγιά 82 78-60

Ρεπό: ΑΣ Παπάγου

Αναλυτικά οι αγώνες

ΠΟΚ Έσπερος-ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 85-60   

Δεκάλεπτα: 22-14, 43-40, 68-50, 85-60

Διαιτητές: Ουσταμπασίδης-Ορφανός Ιορ.-Χατζημάρκος

Έσπερος (Ταυρόπουλος-Καραδήμας): Κολιός, Αγγελόπουλος, Οικονόμου 16(4), Καράβολας 12(2), Αδαμόπουλος 4, Καψαμπέλης 3(1), Οικονομίδης 2, Τσολάκης 4, Ολύμπιος 5, Καπρής 17(1), Χαρούνι 14, Μαγιντόμπε 8(2).

Αργοναύτης (Μπότης-Γιαννακόπουλος): Σγούρος 9(2), Λίτσο 12(2), Συγγούνας 11(1), Κόρμπος, Γεραμάνης 9, Κουρτάλης, Ζακυνθινός 10(1), Σβάρνας 8, Βασιλείου, Παναγιάδης, Σταμέλος 1

Εθνικός ΟΦΠΦ-ΝΕΟ Ληξουρίου 61-64   

Δεκάλεπτα: 14-12, 28-29, 43-42, 61-64

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος Ρ.-Παπαδόπουλος Χ.-Κουτσοδήμος

Εθνικός (Καράμπελας): Βαϊδάκης 18(4), Γεωργιάδης 8(2), Μπασδέκης 22(3), Λιβανός 3, Καραφαντής 2, Καρυστινός, Καραδημητρίου, Παπουτσής 2, Ραπτόπουλος, Βακόνδιος, Κασιούμης 6.

ΝΕΟΛ (Τσουγανάτος): Παππάς 5, Αντωνάτος, Χονδρογιάννης 12, Νιφοράς 13(1), Χήτος, Κασπίρης 6(1), Μαρούλης 4, Τρυφωνόπουλος 7, Βαβάτσικος 18(2), Ματσούκης, Λουκέρης, Λαμπρόπουλος

ΑΕ Ν.Κηφισιάς-ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια 81-86

Δεκάλεπτα: 19-31, 35-47, 69-56, 81-86

Διαιτητές: Καρακάσης-Τσακαλογιαννης-Λογοθέτης

Ν.Κηφισιά (Λαδίκος): Ιωάννου 8(2), Μοσχοβίτης 8(2), Μακρυγιάννης 13(4), Στεργίου, Χαρταβέλλας, Πετροδημόπουλος 12(1), Μανούσος 15, Χατζηνικόλας 12, Κουκάκης 7(1), Μιχαλάκης 3(1), Καρακώστας 3(1).

Τα Φανάρια (Τσαουσίδης): Πολίτης 3(1), Ψαρόπουλος 11, Μάκαρης, Προδρόμου 13(4), Κατσουλάκος 1, Χάρος, Μιλιντίγιεβιτς 35(4), Αναγνωστόπουλος 23

Ένωση Ιλίου-Πεντέλη 63-59

Διαιτητές: Κονταράτος-Φραγκούλη-Λεβεντάκος

Δεκάλεπτα: 12-13, 28-26, 46-40, 63-59

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας – Αγγελόπουλος): Φουντάς 5(1),  Τσιουμπρής 19, Γεροκώστας 5, Μπέλλας 15 (2), Σπυρόπουλος 13(2), Πανουσόπουλος Θ. 6(1), Γκουντόπουλος, Καλύβας, Περπαλάϊ, Πανουσόπουλος Κ., Κοσμίδης,  Δαρμής.

Πεντέλη (Κιτσούλης – Χαρτοματσίδης): Καστανιώτης 5, Γιαννίκος 4, Νάσσης-Ντανιάς 8(1), Καρακατσάνης 9, Χρυσός 6, Γραμματικός 6(2), Ψαρόπουλος 16(1), Τσιτσιγιάννης 5(1), Μεσίνι, Παπαπέτρου, Τουρτουρόπουλος, Γεροντογιάννης.

Πανελευσιανικός-ΚΑΟΚ 86-62

Διαιτητές: Καρπάνος-Ασλανίδης-Λάμπος

Δεκάλεπτα: 28-6, 54-22, 71-41, 86-62

Πανελευσινιακός: Νίκου 6 (2), Κούτουλας 4 (1), Καράμπελας 11 (3), Πουρης, Θεοδοσίου 9 (3), Κρασάκης 3, Μουμπάρακ 16 (2), Λεκάκης 5 (1), Ρεκουνιώτης 15, Μαυρομιχάλης 2, Δενδρινός 5

ΚΑΟ Κορίνθου: Καπώνης 9 (1), Μακρής Γ. 3 (1), Πρεδάρης 9 (1), Μακρής Δ. 18 (2), Κοντραφούρης 9, Φακοπουλίδης, Δούκας 2, Τσιάκος 8, Κωνσταντίνου 2, Αδαμόπουλος 2

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ – ΑΧΑΓΙΑ 78-60

Διαιτητές: Νάστος-Ρίζος-Μπακετέα

Δεκάλεπτα: 21-17, 47-33, 60-45, 78-60

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Καρατζάς): Καρελευθέρης 30 (5), Γεωργοπαπαδάκος 11 (3), Γιαννόπουλος 2, Δικαιόπουλος, Αφαλίδης, Ζήρος 4, Λίτσος 3 (1), Κοντός 17, Μπίγγος, Καραχάλιος 11

Αχαγιά (Λιόνας): Καφέζας 9, Κωτσάβαλος, Σερέμης 8, Μπαρδάκης, Καλογιάννης Λ., Φραντζής 15 (2), Οικονομόπουλος 9 (1), Καλογιάννης Α., Δαβάνης 7 (1), Λυμπέρης 6 (2), Κατσογιάννης 7

Βαθμολογία

1. Έσπερος Καλλιθέας (5-2) 12

2. Παπάγου (5-1) 11

3. ΑΠΑΣ Τα Φανάρια (4-3) 11

4. ΚΑΟ Κορίνθου (3-4) 10

5. Εθνικός Πειραιά (3-4) 10

6. ΦΕΑ (4-2) 10

7. ΝΕΟΛ (4-2) 10

8. Ένωση Ιλίου (3-4) 10

9. Πανελευσινιακός (3-3) 9

10. Αχαγιά ’82 (2-5) 9

11. Αργοναύτης Ραφήνας (3-3) 9

12. Νέα Κηφισιά (2-4) 8

13. Πεντέλη (1-5) 7

*Έχουν κάνει το ρεπό τους Παπάγου, ΦΕΑ, ΝΕΟΛ, Αργοναύτης Ραφήνας, Νέα Κηφισιά, Πανελευσινιακός, Πεντέλη.

Επόμενη αγωνιστική (8η, 5/12)

ΝΕΟ Ληξουρίου-Πανελευσινιακός ΑΟ

ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας-Εθνικός ΟΦΠΦ

ΑΕ Πεντέλης-ΠΟΚ Έσπερος

ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων-ΑΕ Ν.Κηφισιάς

ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια-ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ

ΑΟ Αχαγιά 82-ΑΣ Παπάγου

Ρεπό: ΑΟ Ένωση Ιλίου

 

2ος  Όμιλος – 7η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΣΕ Δούκα-Αιγάλεω ΑΟ 77-85

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΑΟ Π.Φαλήρου 80-75

ΟΦΗ-Πανιώνιος ΓΣΣ 91-96 (παρ.)

ΝΕ Μεγαρίδος-ΓΣ Μανδραϊκός 61-52

ΚΑΟ Μελισσίων-ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας 53-60

ΑΟΚ Χανιά-ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου 85-62

Ηλυσιακός ΑΟ-ΕΦΑΟ Ζωγράφου (ανεβλήθη)

Αναλυτικά οι αγώνες

Δούκας-Αιγάλεω 77-85

Διαιτητές: Στρέμπας-Καρακωνσταντόπουλος-Μαρτινάκος

Δεκάλεπτα: 23-17, 38-40, 53-60, 77-85

ΑΣΕ Δούκα (Αγγέλου – Δανιήλ): Μαγουλάς 3 (1), Λαγός 7, Γαρμπής 15 (2), Αναστασόπουλος, Φεράκης, Ντιαλλό 4, Κορκόντζελος 7, Μουλάς 5, Λάκκας 13, Σωτηράκης 11 (1), Μιχαήλ 6, Ματζιώρης 6 (2)

ΑΟ Αιγάλεω (Ζαβός): Βλάχος 9, Κουμπούρας 14 (1), Ψημίτης 7 (1), Ντακούλας 12, Λούκας 12 (1), Παπανδρέου 5 (1), Κάννας, Καρασταμάτης, Μαχαίρας 8, Παπαδόλιας 18, Νικολιδάκης, Γιαννούλης

ΚΑΟ Μελισσίων-ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας 53-60

Δεκάλεπτα: 15-16, 9-16, 14-19, 15-9

Διαιτητές: Αποστολίδης-Παπαφωτίου-Σιδέρης

Μελίσσια (Δάγλας-Κωνσταντόπουλος): Πρόφκα, Στεργίου Μ. 5(1), Πανέρης, Οικονομόπουλος 14(2), Δοξάκης 11(1), Σεργιένκο 7,  Σπηλιόπουλος, Μαλτέζος 16, Κοντός Γ., Δουρουντούς.

Πρωτέας Βούλας (Τερζής-Σουλιώτης): Δενδρινός 6(1), Τσακναρίδης 2, Κυρίλης 12, Ματσάγγος 2, Σκορδάς 19, Μόρφης 9(2), Γάργαλης 5(1), Καραμαλέγκος 5(1), Βισνιέφσκι.

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΑΟ Π.Φαλήρου 80-75

Δεκάλεπτα: 16-21, 36-34, 56-52, 80-75

Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Κούλης Χ.-Ναστούλης

Άρης (Παύλος): Τσιότρας 14(1), Γρηγορόπουλος, Μπουρίτης, Πρίτσος 23(4), Κόλλιας 2, Πεταλάς 19(2), Τσάτας 8(1), Παπαδάκης, Καππής 10, Καραβανάς, Βάρλας 4(1).

Π. Φάληρο (Παπαδάτος): Λυτόπουλος 9, Σκόρδος 3, Αγγελόπουλος 16(2), Σταθόπουλος 14(4), Βλασσόπουλος 3, Καλιανιώτης 11, Χαρουνί 3, Ανδρεάτος 3(1), Παπαδάτος, Μπολάτογλου 13(2)

ΝΕΜ – Μανδραϊκός  61-52

Διαιτητές: Μηλαπίδης-Τεφτίκης-Αυγερινός

Δεκάλεπτα: 23-6, 13-19, 13-14, 12-13

ΝΕΜ (Μάνταλος, Υφαντής): Παλαιοχωρίτης 11(3), Γκόντγουιν 3, Αγγελόπουλος 20, Γερομιχαλός 3, Μπέμπης 4, Νικολακόπουλος 2, Τζάιδας 3(1), Καλλινικίδης 6, Χάσα, Γκάτζιας 6(1), Γκουαλτιέρι, Εζόμο 4

Μανδραϊκός (Σταθούλης): Πανόπουλος, Σταματίου 7, Κοψιάς 9(1), Αλεξανδρόπουλος 16(2), Τσάμης, Κωστόπουλος, Λιούνης 4, Δομπραγιάννης 14(1), Κουμάνταρος, Τσιπίδης 2

ΑΟΚ Χανιά-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 85-62

Διαιτητές: Κατσαπρακάκης, Χαλαμπαλάκης, Αντωνιάδης

Δεκάλεπτα: 26-16, 35-27, 59-45, 83-62

ΑΟΚ Χανιά (Κεσαπίδης): Χουχούμης 14, Βαζούκης 6, Στογιάνοβιτς 8, Λυβιάκης, Ψάρας 12, Καραϊσκος 4, Σανδραμάνης 2, Νέσσης 19, Κουρέπης 18, Κοκκινάκης, Τσιρογιάννης 2, Παπαδάκης

Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Δεγάιτας): Γκάτζο 4, Δήμου 10, Νάτσος, Ξιούρας 6, Δέδες 15, Πιτούλης 6, Χρήστου, Βαρσαμούλης 11, Ανδρακάκος, Τσαβός 10

ΟΦΗ-Πανιώνιος 91-96

Διαιτητές: Τσαχάκης-Χριστινάκης-Ξυλάς

Δεκάλεπτα: 22-18, 40-36, 58-56, 80-80, (κ.α.), 91-96

ΟΦΗ (Ράλλης – Καρλάφτης) Λιανός 21(3), Μητρόπαπας 16(1), Καρλάφτης 2, Τσερκιτζόγλου 8(2), Μηλαθιανάκης 2,Καμπάκας, Αγαπιάδης 17(2),Πρωτογεράκης 6Λουφάκης, Καψάλης, Θεοδωρίδης 11(3), Πάλλης 8

Πανιώνιος (Μπιτζάνης Γ -Μαρούλης) Βαλιώτης 7(1),Μήτσιαλος, Λαναρής 2,Μίχαλος 8(1),Κυρίτσης 34,Ρουμελιώτης 11(3), Μπελίτσης 14(2),Λυκογιάννης, Σκουλούδης 12,Λιαράκος 8(1)

Βαθμολογία

1.Αιγάλεω (7-0) 14

2.Μεγαρίδα (6-1) 13

3.Πρωτέας Βούλας (5-2) 12

4. Χανιά (4-3) 11

5. Πανιώνιος (4-3) 11

6. ΕΦΑΟΖ (4-2) 10

7.Μανδραϊκός (3-4) 10

8.ΟΦΗ (3-4) 10

9.Παλαιό Φάληρο (2-5) 9

10. Μελίσσια (2-5) 9

11. Κρόνος Αγίου Δημητρίου (2-5) 9

12. Δούκας (2-5) 9

13. Άρης Νίκαιας (2-5) 9

14. Ηλυσιακός (2-4) 8

Επόμενη αγωνιστική (8η, 5/12)

ΑΟ Π.Φαλήρου-ΑΣΕ Δούκα

Πανιώνιος ΓΣΣ-ΓΝΟ Άρης Νικαίας

ΓΣ Μανδραϊκός-ΟΦΗ

ΝΕ Μεγαρίδος-ΚΑΟ Μελισσίων

Αιγάλεω ΑΟ-ΑΟΚ Χανιά

ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου-Ηλυσιακός ΑΟ

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας

 

3ος  Όμιλος – 7η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Ικαροι Τρικάλων-Αναγέννηση Καρδίτσας 85-58

Αίολος Τρικάλων Γόμφοι-Ερμής Σχηματαρίου 63-59

Εσπερος Λαμίας-ΣΚ Ιωάννινα 67-63

Ολυμπιακός Βόλου-Νίκη Βόλου 78-73

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Τιτάνες Παλαμά 72-68

ΓΑΣ Μελίκης-Δόξα Λευκάδας 51-81

Ρεπό: Πρωτέας Γρεβενών

Οι αγώνες αναλυτικά:

Ίκαροι Τρικάλων-Αναγέννηση Καρδίτσας 85-58
Διαιτητές: Δολγύρας-Δημάδης-Γιαννούλης
Δεκάλεπτα: 20-13, 50-25, 69-35, 85-58
Ίκαροι Τρικάλων (Γιασάρης): Αμβράζης 18(2), Μπουργανός 31(7), Παρδακάς 7, Παπαχρήστος 11(1), Κατσαρές 5(1), Τσιαβές 3(1), Σπυράκος 3, Κοϊτσάνος 7.
Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Κακκαβάς 2, Ψυχογιός 2, Πανταζής 2, Παπαστολόπουλος 2, Κρεμμύδας 16, Αργύρης 8(1), Καλλιάρας 14, Σαββόγλου, Τσέλιος, Οικονόμου 12.

Αιόλος Τρικάλων Γόμφοι-Ερμής Σχηματαρίου 63-59
Διαιτητές
: Ελευθεριάδης-Λουλουδιάδης-Πράττος
Δεκάλεπτα: 30-28, 63-59
Αίολος Τρικάλων/Γόμφοι (Φόρος): Κολότσιος 10 (3), Τσιγγενόπουλος 4, Ιωάννου 7, Χατζής, Ψύρρας 18 (2), Θέος 14 (2), Δέσπος 10.
Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Κυριακόπουλος 14 (3), Δουρούκης 11 (2), Ζαρμακούκης 10, Μπότσης, Καλημέρης 11, Μπατσάς 2, Καρακωσταντίνου, Χάλιος, Δημητριάδης 11 (3)

Έσπερος Λαμίας-Ιωάννινα ΣΚ 67-63
Διαιτητές: Μπούκας-Χρηστίδης Ηλ.-Καλογριάς
Δεκάλεπτα: 15-23, 31-32, 67-63
Έσπερος (Σοφογιάννης,Τσουκαλαδελης): Τσεσμετζιδης 3(1), Στεφάνου 9 (3), Ευθυμίου 5, Φύκας 12, Παππος 8(1), Τεπετίδης 19 (4), Παπαργυρόπουλος 10, Μπακόλιας 1, Νέστορας, Ρίκος, Μαγγελάκης, Παπασπύρος
Ιωάννινα ΣΚ (Παπαδόπουλος, Χαντελης): Ρούσσος 7(1), Μουρατιδης 7 (1), Τσαταλας 16 (1), Ξιούρας 2, Σταμίρης 18, Σπηλιόπουλος 13(2), Βρασταμηνός, Μαγλαράς, Χαντζάρας.

Ολυμπιακός Βόλου-Νίκη Βόλου 78-73
Διαιτητές: 
Γερακίνης-Καρακώστας-Παζώλης
Δεκάλεπτα: 21-21, 43-40, 58-48, 78-73
Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Αγκρής, Ροδολάκης, Γκοντόπουλος 20(5), Ιλτσογλου 19(3), Αναγνωστόπουλος 12(4), Ευαγγελινός , Σταθούρος 2, Σιμάκης 19(2), Παρασκευάς 6, Γιαννίκος, Νικολής Γ.
Νίκη Βόλου (Μαύρος): Νίκολης Χρ., Βερτζάγιας 8, Σπανόπουλος, Ζησόπουλος 5(1), Κουτίνας 24(3), Λόλας 18, Μπουσκολίτης, Δελεντζές, Ξενιτίδης 9(3), Καλλές 6, Σαριμπαλίδης 3(1).

ΑΓΣ ΙωαννίνωνΤιτάνες Παλαμά 7268
Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ.-Παπαγερίδης-Κοϊμτζόγλου
Δεκάλεπτα: 15-13, 39-30, 52-42, 72-68
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Νικολόπουλος 16, Γυφτάκης 12, Μπαζάκας 10, Κάννης 7(1), Βαγγέλης 2, Ιωαννίδης, Μάντζιος 21, Αντωνίου, Παππάς, Μητρόπουλος, Ψάλτου 4.
Τιτάνες Παλαμά (Χατζιάρας): Τσούμας Γ. 4, Μάνος, Καραδήμας 18(1), Ξένος, Σφακιανός 8(2) Τσούμας 8, Ξένος, Μανδαλάκης 27(2), Μούμογλου 3, Αρχοντούλης, Βλάχος.

Μελίκη-Δόξα Λευκάδας 51-81
Διαιτητές: Χατζημπαλίδης-Κολοκυθάς-Αναστασιάδης Β.
Δεκάλεπτα: 7-22, 27, 35, 43-51, 51-81
Διαιτητές: Χατζημπαλιδης Κολοκυθάς Αναστασιαδης
ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Μπαρζού Γ., Μωϋσίδης 13(3), Ματράκας, Ντόβας 2, Εσερπόγλου 3(1), Τζιοβάρας 7 (1), Μανούσος 15, Ρογγότης, Κυριακού 9(2), Αμανατίδης 2, Αλευρίδης.
Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Σταματέλος, Άργυρος, Κοντούδης 15, Κατωπόδης 2, Βαγενάς 19, Καφφές 2, Μάλφας, Τζακόπουλος 16(2), Κουρτίδης 27(3), Καραγιαννίδης, Λαζάρου

Βαθμολογία

1. Ερμής Σχηματαρίου  (6-1) 13

2. Ικαροι Τρικάλων   (6-0)  12

3. Αίολος Τρικάλων Γόμφοι  (5-1)  11

4. Νίκη Βόλου   (4-3)  11

5. Δόξα Λευκάδας    (4-3) 11

6. Εσπερος Λαμίας   (4-2)  10

7. ΣΚ Ιωάννινα   (3-4) 10

8. Τιτάνες Παλαμά   (2-5) 9

9. Αναγέννηση Καρδίτσας  (2-5)  9

10. Ολυμπιακός Βόλου   (2-4)  8

11. ΑΓΣ Ιωαννίνων    (2-4)  8

12. Πρωτέας Γρεβενών   (2-4)  8

13. ΓΑΣ Μελίκης   (0-6)   6

* Πρωτέας Γρεβενών, ΓΑΣ Μελίκης, ΑΓΣ Ιωαννίνων, Ικαροι Τρικάλων, Αίολος Τρικάλων-Γόμφοι, Εσπερος Λαμίας και Ολυμπιακός Βόλου έκαναν το ρεπό τους.

Επόμενη αγωνιστική (8η, 5/12)

Ερμής Σχηματαρίου-Ίκαροι Τρικάλων

ΣΚ Ιωάννινα-Αίολος Τρικάλων Γόμφοι

Νίκη Βόλου-Έσπερος Λαμίας

Ολυμπιακός Βόλου-Πρωτέας Γρεβενών

Αναγέννηση Καρδίτσας-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Τιτάνες Παλαμά-ΓΑΣ Μελίκης

Ρεπό: Δόξα Λευκάδας

4ος Όμιλος – 8η αγωνιστική 

Αποτελέσματα

Μακεδονικός-Λεύκιππος Ξάνθης 78-86

ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς-ΓΑΣ Κομοτηνή  88-70

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-Ερμής Λαγκαδά 65-73

ΜΕΝΤ-ΧΑΝΘ  65-69

ΑΟ Πολυγύρου-Αίας Ευόσμου 57-77

ΚΑΟ Χαλκιδικής-ΚΣ Γέφυρας 63-66

ΠΣ Ευκαρπίας-Πανσερραϊκός 81-79

Οι αγώνες αναλυτικά:

Μακεδονικός-Λεύκιππος Ξάνθης 78-86
Διαιτητές:
 Ξέρας-Μαραμής-Γεωργούλης
Δεκάλεπτα: 15-23, 40-37, 65-56, 78-86
Μακεδονικός (Ντολόπουλος): Δημητριάδης 10, Αμπαράς 16(2), Ρόπουτης 3, Βαρδής 5(1), Γκύζης, Αζίζης 12(2), Φλιάτης Ι. 11(3), Φλιάτης Γ. 18(1), Γεωργάκης 3, Φωτιάδης, Κομματάς, Βεργούλης.
Λεύκιππος Ξάνθης (Λεμονίδης): Μαραβέγιας 7(1), Παλλάκης 23(2), Μακαρατζής, Περρής 10(2), Τσιλόγλου, Kαλεντζή, Μαυρογιάννης 11, Στουρνάρας, Μηντζαρίδης 5(1), Παπαδήμας 13, Χρήστου 17(2)

ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς-Κομοτηνή 88-70
Διαιτητές: Τσιαπλής-Χατζηχαρίσης-Παπανικολάου Γ.
Δεκάλεπτα: 29-24, 50-40, 72-54, 88-70
ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς (Πετρόπουλος): Φλιώνης 8(1), Βαρύτης 16(2), Κυφωνίδης 23(2), Παπαδόπουλος 11(1), Φουρκιώτης 17(5), Ντίαθ 7, Παπανικολάου 6, Μαυρίδης.
ΓΑΣ Κομοτηνή (Φωτεινάκης): Απαλάι, Παπανδρεόπουλος 21, Ζεκεριέ 15(5), Κάλτσος 3, Ναλμπάντης 4, Χαλήλ 6, Μαλανδρής 15(3), Ρίννης 6(1).

Μαχητές Πειραματικού-Ερμής Λαγκαδά 65-73
Διαιτητές: Λόρτος-Θεοδώρου-Τσάνταλη
Δεκάλεπτα: 12-12, 25-35, 46-59, 65-73
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (Χατζούλης): Κυργάκης, Γεωργίου 15(2), Παπασάββογλου, Πετράκης 15(4), Νώτης 15(2), Καραγιώργος 8, Κουτσοκώστας 3, Βαιντερλής, Παπασσάβογλου Α., Κόνσουλας 6(1), Μπάδης 3(1).
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 7, Μητρόπουλος 5(1), Πλιούκας 5(1), Χρυσόπουλος 25(5), Φυλάκης, Πεχλιβανίδης 3(1), Γκέλιος 6(1), Καμαριώτης 9(1), Λογοθέτης 13, Ταουσάνης.

ΜΕΝΤ-ΧΑΝΘ 65-69
Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν.-Παπαθανασίου Στ.-Σαρακενίδης
Δεκάλεπτα: 18-24, 33-39, 51-55, 65-69
ΜΕΝΤ (Τζιβάνης-Γιοβάννης): Ζεϊμπέκης Α. 3(1), Ψευτογκάς, Zωγράφος, Μιχαηλίδης 11, Κατσαμούρης 11(1), Τριανταφύλλου, Τοπουζίδης 11(3), Στόλης 4, Πασχαλίδης 15, Κάσουρας 10(1).
ΧΑΝΘ (Κεραμέας-Κοκκινόπουλος): Σαρρής, Μαργαριτόπουλος 2, Απαζίδης 22(4), Ρουκουνάκης, Αλτίνης 9(1), Κυλαντωνίδης 1, Ζιάκας 21(5), Συμεωνίδης, Δημητρίου 7(1), Τσιριλάκης 7, Σειραδάκης.

Πολύγυρος-Αίας Ευόσμου 57-77
Διαιτητές:
 Ντόγκας-Εκίζογλου-Λαδάς
Δεκάλεπτα: 13-15, 21-36, 39-57, 57-77
ΑΟ Πολυγύρου (Τσούρμας): Λεπτοκαρίδης 18(2), Πιπιλιάρης 7, Κουτουξίδης 13, Ντινάκης 5(1), Καρασίμος 4, Μπόλντογλου 4, Καντάρκος 1, Κατιρτζίδης 5(1).
Αίας Ευόσμου (Κωστόπουλος): Αναστασόπουλος, Κοτσάνος 6, Γαλανίδης 21(5), Παναγιώτου, Μπαλτζόπουλος 3(1), Κιγμέτογλου 17(1), Κάτζος 10(2), Καλαμπάκας 15(2), Λαζαρίδης 5(1), Τσαρτσάλης.

ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Γέφυρα 63-66
Διαιτητές: Ντούρας-Μελανίδης-Χατζηκώστας
Δεκάλεπτα: 11-15, 27-34, 45-49, 63-66
Κ.Α.Ο.Χ. (Παναγιωτόπουλος): Βαζούκης, Λάσκαρης, Ράντονιτς 5(1), Φιλοξενίδης 20(2), Σερέτης, Δεληγιώργης 19(3), Πούλος, Γκατζιούρας 8 Τύπος 3, Ντούνι 8, Παναγιωτόπουλος.
Κ.Σ ΓΕΦΥΡΑΣ (Καραπιπερίδης): Κελεσίδης, Μπρόζος 31(5), Μπάρμπας, Σαββίδης 10(2), Παπαδόπουλος, Ανδρέου, Χατζηκυριακίδης 7(2), Στράτος, Μπένας 6, Καλαϊτζίδης 3(1) Ευσταθιάδης, Καλογιαννίδης 9.

Ευκαρπία-Πανσερραϊκός 81-79
Διαιτητές: 
Ευφραιμίδης-Κατωτικίδης-Αφραφιώτης Γρ.
Δεκάλεπτα: 21-22, 39-35, 63-60, 81-79
Ευκαρπία (Δαδάλας): Βογιατζής 3, Τουλούπης 7, Μελαδιανός 6(2), Βρεττάς 5, Χολέβας 26(1), Πλεξίδας 16(1), Γκαβέζος 15(1), Λόγυρος, Βουρτζούμης, Κρίτσικας, Βάσκος, Χαρτόπουλος 3
Πανσερραϊκός (Μασλαρινός): Στεφανίδης 33(4), Ντίνος 10(1), Δατσιάδης 8(1), Γεωργιανός 2, Δημητρακάς, Γκούτζιας 4, Ασημάκης 12(2), Μπίλιος 10(2), Χαρίτογλου, Γούνας.

Βαθμολογία

1. Ερμής Λαγκαδά  (6-2) 14

2. Αίας Ευόσμου    (6-1) 13

3. Μακεδονικός  (6-1) 13

4. ΧΑΝΘ   (5-3)  13

5. Λεύκιππος Ξάνθης (4-3) 11

6. ΠΣ Ευκαρπίας   (4-3)   11

7. Μαχητές Πειραματικό Πεύκων   (4-2) 10

8. ΚΣ Γέφυρας  (4-2)  10

9. ΑΟ Πολυγύρου  (2-5)  9

10. ΓΑΣ Κομοτηνή   (1-7)  9

11. Πανσερραϊκός   (2-4)  8

12. ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς  (2-4) 8

13. ΚΑΟ Χαλκιδικής  (1-6)  8

14. ΜΕΝΤ   (1-5)   7

*Μακεδονικός, Αίας, Ευκαρπία, Λεύκιππος, ΠΣ Ευκαρπίας, Πολύγυρος και ΚΑΟΧ έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο, ενώ Μαχητές, Γέφυρα, ΜΕΝΤ, Αρετσού  και Πανσερραϊκός δύο.

Επόμενη αγωνιστική (9η, 5/12)

Λεύκιππος Ξάνθης-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς

ΓΑΣ Κομοτηνή-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων

Ερμής Λαγκαδά-ΜΕΝΤ

Αίας Ευόσμου-Μακεδονικός

ΚΣ Γέφυρας-ΑΟ Πολυγύρου

Πανσερραϊκός-ΚΑΟ Χαλκιδικής

Ρεπό: ΧΑΝΘ, ΠΣ Ευκαρπίας

Ετικέτες:

PLANET SPORTS