overfm.gr | Τένις | United Cup: Ηττήθηκε η Παπαμιχαήλ, προβάδισμα για Κροατία

Η Δέσποινα Παπαμιχαήλ ηττήθηκε με 2-0 σετ απο την Ντόνα Βέκιτς και η Κροατία πήρε το προβάδισμα επί της Ελλάδας στο United Cup

Η Δέσποινα Παπαμιχαήλ, μετά απο 65 λεπτά παιχνιδιού, δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη απο την Ντόνα Βέκιτς και ηττήθηκε με 2-0 σετ (6-2, 6-0).

Ο αγώνας διεξήχθη κάτω απο υψηλές θερμοκρασίες και η Ελληνίδα τενίστρια είχε αρκετά προβλήματα απο τη θέση του Service και πήρε μόλις 2 games στην αναμέτρηση.

Αυτή την ώρα διεξάγεται η αναμέτρηση του Στέφανου Τσιτσιπά και του Μπόρνα Τσόριτς το οποίο και μπορεί να θεωρηθεί σημαντικό για τη συνέχεια.