overfm.gr | Euroleague | ΤΣΣΚΑ – Εφές: Απίθανο buzzer beater του μοναχικού Κλάιμπερν [vid]

Ο Γουίλ Κλάιμπερν νίκησε την άμυνα της Εφές και τον χρόνο γράφοντας τον επίλογο του ημιχρόνου.

Μετά από ένα ημίχρονο στον πρώτο ημιτελικό της Ευρωλίγκας η Εφές κυριαρχεί απόλυτα της ΤΣΣΚΑ πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με διψήφιο προβάδισμα (37-49), Μάλιστα, αν δεν ήταν ο Γουίλ Κλάιμπερν να κρατάει την ΤΣΣΚΑ θεωρητικά μέσα στο παιχνίδι, μπορούσαν να πάνε και με αέρα 16 πόντων στην ανάπαυλα.

Ωστόσο, ο φόργουορντ της ομάδας του Ιτούδη το πήρε πάνω του στο φινάλε και με απίστευτο buzzer beater καλάθι με ταμπλό κατάφερε να μειώσει στους 12 για την ομάδα του. Με αυτό το καλάθι, ο Κλάιμπερν έφτασε τους 15 πόντους και είναι με διαφορά ο κορυφαίος της ΤΣΣΚΑ στο παρκέ.