overfm.gr | Τένις | Τσιτσιπάς: «Το τρίτο σετ ήταν θέμα φυσικής κατάστασης»

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς μίλησε για τη νίκη του κόντρα στον Μεντβέντεφ, αλλά και στο που κρίθηκε η έκβαση του παιχνιδιού.

Ο Τσιτσιπάς με σκορ 2-1 πήρε τη νίκη κόντρα στον Μεντβέντεφ και θα παίξει στον τελικό του Σινσινάτι Masters με αντίπαλο τον Μπόρνα Τσόριτς.

Ο Έλληνας τενίστας, με τη λήξη της αναμέτρησης, μίλησε για τα στοιχεία που έκριναν την έκβαση της αναμέτρησης.

Δείτε τις δηλώσεις του:

«Ήξερα ότι είχα δύσκολη αποστολή μπροστά μου, ειδικά στο τρίτο σετ. Μετά από μεγάλο προβάδισμα του Ντανίλ στο δεύτερο σετ, βρήκα τρόπο να ξαναμπώ στο σετ. Παρότι ήταν αργά αυτό άλλαξε τη ροή του αγώνα.

Στο τρίτο σετ ήταν θέμα φυσικής κατάστασης και ήμουν στο 100%. Τα έδωσα όλα. Είμαι χαρούμενος με τον τρόπο που πάλεψα στα τελευταία γκέιμ και έκανα το μπρέικ έστω κι αν βοήθησαν τα διπλά λάθη του Ντανίλ. Είμαι και ανακουφισμένος που έκλεισα τον αγώνα με ωραίο τρόπο».