overfm.gr | Serie A | Tσίμπησε βαθμό η Κρεμονέζε στο «Ρενάτο Νταλ Άρα»

Ισοπαλία απέσπασε η Κρεμονέζε στο «Ρενάτο Νταλ’ Άρα» κόντρα στην Μπολόνια με 1-1 σε ματς που έκλεισε την αυλαία της 19ης αγωνιστικής.

Σημαντικό βαθμό απέσπασε η Κρεμονέζε στο «Ρενάτο Νταλ’ Άρα» κόντρα στην Μπολόνια με 1-1. Oι νεοφώτιστοι μετά από 4 σερί ισοπαλίες αέφυγαν την ήττα ενώ οι γηπεδούχοι βρισκονται στην ένατη θέση μαζί με Γιουβέντους και Φιορεντίνα.

Μετά από ένα μέτριο ως κακό πρώτο ημίχρονο, η ομάδα από την Κρεμόνα άνοιξε το σκορ όταν κέρδισε πέναλτι έπειτα από παρέμβαση του VAR και ο Οκερέρε οτο μετέτρεψε σε γκολ κάνοντας το 0-1. Πέντε λεπτά αργότερα ο Λυκογιάννης έκανε την σέντρα και ο Φέργκιουσον πήρε την κεφαλιά και ο Καρνεζέκι απεκρουσε και η μπάλα χτύπησε στον Κίρικες που με αυτογκόλ ισοφάρισε σε 1-1.

Οι γηπεδούχοι στο 63’ βρέθηκαν κοντά στην ανατροπή, αλλά ο Καρνεζέκι απέκρουσε το πολύ καλά εκτελεσμένο φάουλ του Λυκογιάννη, ενώ στο 70’ το σουτ του Ορζολίνι πέρασε δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του τερματοφύλακα της Κρεμονέζε. Στο 89′ ο Κίρικες παραλίγο να πετύχει και πάλι αυτογκόλ αλλά ο Φεράρι έσωσε στην γραμμή.

ΜΠΟΛΟΝΙΑ: Σκορούπσκι, Πος, Λυκογιάννης( 79’ Καμπιάσο), Λουκουμί, Σουμαορό, Λυκογιάννης, Μόρο, Φέργκιουσον, Ντομίνγκεθ(79’ Σόουτεν), Ορζολίνι, Μπάροου(45’ Ζίρκζε), Σοριάνο

ΚΡΕΜΟΝΕΖΕ: Καρνεζέκι, Πικέλ, Βάσκεθ, Κίρικες, Φεράρι, Βαλέρι(70’ Μπουναϊούτο), Τσιοφάνι(61’ Γκάιαν), Σερνίκολα, Καστανιέτι(61’ Μπενάσι), Μεϊτέ, Οκερέκε(90’ Τσαντού)