overfm.gr | Super League 1 | Τσιλιανίδης: «Το αποτέλεσμα δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα της αναμέτρησης»

Ο Κοσμάς Τσιλιανίδης σχολίασε την εικόνα της ομάδας του και το αποτέλεσμα του αγώνα.

Ο Κοσμάς Τσιλιανίδης μίλησε μετά το τέλος του αγώνα με τον Παναθηναϊκό και εξήγησε τους λόγους για τους οποίους ήρθε η ήττα για τον ΟΦΗ.

Αναλυτικά όσα είπε στην κάμερα της Nova:

Για το αν έλειψε μόνο το γκολ από την ομάδα του:

Ναι σίγουρα μας έλειψε το γκολ, αλλά αν συνεχίζουμε στο πλάνο μας τότε θα έρθει και το αποτέλεσμα. Με ομάδες όπως ο Παναθηναϊκός πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι 90 λεπτά και να κυριαρχούμε στις μονομαχίες και στις 50-50 φάσεις.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν το είχαμε αυτό, στο δεύτερο το είχαμε αλλά δεν πήραμε αυτό που θέλαμε. Το αποτέλεσμα δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα της αναμέτρησης. Εμείς πρέπει να συνεχίσουμε με πίστη στο πλάνο μας για να δικαιώσουμε την προσπάθειά μας.

Για τα ρίσκα που πήρε η ομάδα του και αν κόστισαν και το 2-0:

Όταν είσαι πίσω στο σκορ, πρέπει να βρεις τρόπους να διασπάσεις την αντίπαλη άμυνα, είχαμε προϋποθέσεις και ευκαιρίες για να σκοράρουμε αλλά δυστυχώς σε μια αδράνεια δεχθήκαμε και το δεύτερο γκολ.

Για το αν τον προβληματίζει ότι το καλό ποδόσφαιρο δε συνοδεύεται από αποτελέσματα:

Προφανώς και είμαστε οι πρώτοι που θέλουμε και να παίζουμε καλό ποδόσφαιρο και να παίρνουμε νίκες. Μένουμε συγκεντρωμένοι σε αυτό που κάνουμε και δεν αμφιβάλλουμε γι’ αυτό. Με δουλειά και πίστη θα συνεχίσουμε για να έρθουν τα αποτελέσματα. Άλλωστε πρέπει να έχουμε σταθερές και αξίες για να χτίσουμε το μέλλον μας.