overfm.gr | Champions League | Τσάμπιονς Λιγκ: Αυτογκόλ στο 90′ ο Ερυθρός Αστέρας και στα «αστέρια» η Χάιφα (vid)

Το αυτογκόλ του Πάβκοβ στο 90′ (2-2) έδωσε την ισοπαλία και τη μεγάλη πρόκριση στη Μακάμπι Χάιφα στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ.

Ένα εξαιρετικό ματσάρισμα για τα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ ανάμεσα σε Ερυθρό Αστέρα και Μακάμπι Χάιφα, με τους Ισραηλινούς να είναι αυτοί που γεύονται την πρόκριση στους ομίλους.

Οι Σέρβοι έπρεπε να ανατρέψουν το 3-2 του πρώτου ματς, κάτι το οποίο…μπήκαν ζεστά χθες στο «Μαρακανά» για να πραγματοποιήσουν. Στο 27′ ο Πέσιτς άνοιξε το σκορ ενώ στο 43′ ο Ίβανιτς έβαλε τον Ερυθρό σε θέση ισχύος.

Η Μακάμπι έχασε πέναλτι στο 45+4′ με τον Χαζίζα, όμως ένα λεπτό αργότερο ο Ντάνιελ Σούντγκρεν ισοφάρισε.

Το ματς ήταν ισορροπημένο γενικά, με την ομάδα του Μπαράκ Μπακχάρ να έχει ανεβάσει την απόδοση της στο δεύτερο ημίχρονο. Εκεί που φαινόταν που θα οδηγηθούν στην παράταση, μετά από ένα στημένο των φιλοξενούμενων, ο Πάβκοβ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, με τη Μακάμπι να κρατάει μέχρι τέλους αυτό το 2-2.

Ξέφρενα πανηγύρια των Ισραηλινών στη Σερβία και επιστροφή στα αστέρια.