overfm.gr | Euroleague | Τρομερό ξεκίνημα η Ούνικς με πρωταγωνιστή τον Χεζόνια [vid]

Η Ούνικς έκανε τρομερό ξεκίνημα μέσα στο Καζάν κόντρα στην Εφές. Η ρωσική ομάδα με πρωταγωνιστή το Χεζόνια ξεκίνησε το ματς με το ευρύ 17-0

Η Ούνικς Καζάν υποδέχεται την Εφές στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Euroleague. Η ρωσική ομάδα, έκανε εμφατικό ξεκίνημα, πραγματοποιώντας ένα σερί 17-0.

Ο Μάριο Χεζόνια είναι σε εξαιρετική κατάσταση. Ο Κροάτης σημείωσε 7 μαζεμένους πόντους, έχοντας τους 7 από τους 17 πρώτους πόντους της ομάδας του.

Η Εφές κατάφερε να απαντήσει έπειτα από 4.5 αγωνιστικά λεπτά με τον Μπράιαντ Ντάνστον.

Το ημίχρονο στο Καζάν έληξε με τους γηπεδούχους να έχουν βραχεία κεφαλή με 42-38. Η ομάδα της Τουρκίας από το 17-0 και έπειτα εξισορρόπησε το παιχνίδι, ωστόσο ακόμα δεν έχει καταφέρει να περράσει μπροστά στο σκορ