overfm.gr | Super League 1 | Τρελαίνει κόσμο ο Βόλος πέρασε και από το Περιστέρι

Ακόμη μια μεγάλη νίκη πέτυχε ο Βόλος ο οποίος επικράτησε με 2-0 του Ατρομήτου μέσα στο Περιστέρι και πέρασε στην δεύτερη θέση.

Αυτός ο Βόλος έχει βαλθεί να τρελάνει κόσμο. Η τρελή ομάδα του Κώστα Μπράτσου κατάφερε να φυγει με το διπλό και από το Περιστέρι επικρατώντας του Ατρομήτου με 2-0 και πέρασε προσωρινά στην δεύτερη θέση με 20 βαθμούς. Ταυτόχρονα πέτυχε την πέμπτη συνεχόμενη του νίκη και δεν ξέρουμε που θα φτάσει η ομάδα της Μαγνησίας που το συγκεκριμένο ξεκίνημα δεν θα το πίστευε ούτε και ο πιο αισιόδοξος οπαδός. Εμφανώς καλύτεροι οι φιλοξενουμενοι έφτασαν δίκαια στην νίκη.

Το παιχνιδι ξεκινησε με τις δυο ομάδες να είναι αναγνωριστικές και τους φιλοξενουμενους να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων. Όσο περνούσε η ώρα οι φιλοξενούμενοι έβγαιναν πιο απειλητικά στην εστια του Γιαννιώτη και στο 33′ χρειάστηκε να επεμβει σε σουτ του Φερνάντες. Στο 39′ ο Μεθκίδα σούταρε με την μπάλα να περνάει λίγο έξω από την εστία του πορτιέρο του Ατρομήτου και στο αμέσως επόμενο λεπτό ο πρώτος έκλεψε την μπάλα σούταρε με τον Γιαννιώτη να επεμβαίνει και τον Ντέλετιτς να παίρνει το ριμπάουντ και να κάνει το 0-1 με τους «Θεσσαλούς» να επιβεβαιώνουν την υπεροχή τους και να πάνε με προβάδισμα στα αποδυτήρια.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι στο δεύτερο ημίχρονο ώστε να φτάσουν στο γκολ της ισοφάρισης και στο 53’παραλίγο να τα καταφέρουν όταν σε σουτ του Φρίντζον ο Κλέιμαν απέκρουσε δύσκολα. Στο αμέσως λεπτό όμως πάνω που πίεζαν οι γηπεδούχοι για την ισοφάριση όταν ο Οζέγκοβιτς πεσμένος βρήκε τον Τσοκάνη στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, αυτός γύρισε στον Φερνάντες και με κοντινό πλασέ έκανε το 0-2.  Νέα μεγάλη ευκαιρία για τους «Περιστεριώτες» με τον Κλωναρίδη στο 63′ να σουτάρει δυνατά και Κλέιμαν και οριζόντιο δοκάρι να σώζουν τον Βόλο από την μείωση του σκορ.

Στην συνέχεια οι «Βολιώτες» έπαιξαν έξυπνα με σκοπό να διαφυλλάξουν το υπέρ τους 2-0 χωρίς να απειληθούν και άλλο

Ατρόμητος (Κρις Κόλμαν): Γιαννιώτης – Κεσχρίντα, Σουάρεθ, Μαυρομμάτης, Ντε Μποκ – Έντερ, Κουέν(68′ Τζαβίδας) – Ροτάριου(46′ Ρομπάιγ), Μουνίθ, Κλωναρίδης – Κιάρτανσον.

Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Κλέιμαν – Άλχο, Σιέλης, Εσκοβάλ, Λούνα – Τσοκάνης, Μπαριέντος – Ντέλετιτς(73′ Πίρινεν), Μεθκίδα(62′ Νοκέρ), Πάολο Φέρναντες – Οζέγκοβιτς(87′ Κούτσιας).