overfm.gr | Διεθνή | Τράμπζονσπορ – Πάει για το νταμπλ η ομάδα των Μπακασέτα-Σιώπη

Τρένο χωρίς φρένο είναι η Τράμπζονσπορ, η οποία νίκησε 2-0 την Αντάλιασπορ και πήρε την πρόκριση στα ημιτελικά του κυπέλλου Τουρκίας.

Το νταμπλ είναι προ των πυλών για την Τράμπζονσπορ. Η ομάδα των Μπακασέτα-Σιώπη επικράτησε 2-0 της Αντάλιασπορ και προκρίθηκε στα ημιτελικά του κυπέλλου Τουρκίας. Η πρωτοπόρος και σύντομα πρωταθλήτριας Τουρκίας περιμένει να μάθει τον αντίπαλό της, ο οποίος θα προκύψει από το ζευγάρι Μπεσίκτας-Καϊσέρισπορ.

Η ομάδα της Τραπεζούντας πήρε το προβάδισμα από το 12ο λεπτό, χάρις σε γκολ του Βίστσα. Στο 33΄ο Μπακασέτας έβαλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0, ωστόσο έπειτα από χρήση VAR το γκολ ακυρώθηκε. Μάλιστα αν το γκολ μέτραγε ο Έλληνας μεσοεπιθετικός θα έσπαγε ένα σερί έξι αγώνων χωρίς γκολ.

Μπορεί ο Μπακασέτας να μην διπλασίασε τον δείκτη του σκορ, αλλά το έκανε έστω και αργά ο Οζντεμίρ. Ο Τούρκος ποδοσφαιριστής διαμόρφωσε το τελικό 2-0 στο 89ο λεπτό. Έτσι η Τράμπζονσπορ επέστρεψε στους «4» του Κυπελλου μετά το 2020. Τότε την είχε κατακτήσει κιόλας κόντρα στην Αλάνιασπορ των Μπακασέτα και Σιώπη. Να σημειωθεί πως και οι δύο αγωνίστηκαν σε όλο το ματς σήμερα.