overfm.gr | Champions League | Tούχελ: «Ήταν απογοητευτικό το σκορ στο πρώτο ημίχρονο»

Η Τσέλσι δεν κατάφερε να φύγει με το διπλό από την Ισπανία και ο Τούχελ ήταν απογοητευμένος.

Η Τσέλσι πήρε την ισοπαλία με 1-1 στην έδρα της Ρεάλ Μαδρίτης και πήρε προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό του Champions League. Ο προπονητής της αγγλικής ομάδας, Τόμας Τούχελ, δεν έμεινε ευχαριστημένος, καθώς θεωρεί ότι η ομάδα του μπορούσε να βάλει και άλλα γκολ και να πάρει τη νίκη.

Αναλυτικά:

«Ξεκινήσαμε το παιχνίδι πολύ, με πολλή αποφασιστικότητα και ποιότητα. Μας άξιζε να είμαστε μπροστά στο σκορ στο πρώτο μέρος, είχαμε τις ευκαιρίες. Δυστυχώς ο αντίπαλος σκόραρε από μία στατική φάση και δεν είχε τίποτα άλλο, δεν του επιτρέψαμε να κάνει ευκαιρίες.

Ήταν απογοητευτικό το σκορ στο πρώτο ημίχρονο. Έπρεπε να μείνουμε ήρεμοι και να μη χάσουμε την αυτοπεποίθησή μου. Το δεύτερο, είχε πολλή τακτική και ήμασταν λίγο κουρασμένοι. Είχαμε λίγες μέρες για να επιστρέψουμε από ένα άλλο δύσκολο εκτός έδρας παιχξίδι. Πρέπει να ζήσουμε με αυτό το 1-1. Το γκολ που πετύχαμε το αξίζαμε κι έπρεπε να έχουμε σκοράρει τουλάχιστον ένα ακόμα».