Διεθνή

Τουρκ Τέλεκομ – Μπούρσασπορ 83-82: Καθάρισε ο Χάρισον

H Μπούρσασπορ γνώρισε δεύτερη ήττα στην εκπνοή αυτή την εβδομάδα, αφού μετά την ήττα στην Πάτρα έχασε με αντίστοιχο τρόπο και από την Τουρκ Τέλεκομ στην Άγκυρα.

13.11.2021 | 17:56

Δεν το… έχει με τα παιχνίδια που κρίνονται στα τελευταία δευτερόλεπτα από ότι φαίνεται η Μπούρσασπορ. Μετά την ήττα μεσοβδόμαδα από τον Προμηθέα στην Πάτρα έχασε και από την Τουρκ Τέλεκομ για την τουρκική λίγκα με 83-82 χάρη σε buzzer beater του Άαρον Χάρισον.

Συγκεκριμένα, οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα για 30 λεπτά και προηγήθηκαν με 4 πόντους στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης (77-81). Ωστόσο, η Τουρκ Τέλεκομ αρχίκα μείωσε σε 80-81, και εν συνεχεία με 3” στο χρονόμετρο και το σκορ στο 80-82 καθάρισε ο Χάρισον.

Ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού, πήρε την ευθύνη πάνω του σούταρε για τρεις και «έκλεψε» την νίκη από την Μπούρσασπορ.

Δεκάλεπτα: 20-19, 38-50, 61-67, 83-82