overfm.gr | Διεθνή | Τουρκ Τέλεκομ – Μπούρσασπορ 83-82: Καθάρισε ο Χάρισον

H Μπούρσασπορ γνώρισε δεύτερη ήττα στην εκπνοή αυτή την εβδομάδα, αφού μετά την ήττα στην Πάτρα έχασε με αντίστοιχο τρόπο και από την Τουρκ Τέλεκομ στην Άγκυρα.

Δεν το… έχει με τα παιχνίδια που κρίνονται στα τελευταία δευτερόλεπτα από ότι φαίνεται η Μπούρσασπορ. Μετά την ήττα μεσοβδόμαδα από τον Προμηθέα στην Πάτρα έχασε και από την Τουρκ Τέλεκομ για την τουρκική λίγκα με 83-82 χάρη σε buzzer beater του Άαρον Χάρισον.

Συγκεκριμένα, οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα για 30 λεπτά και προηγήθηκαν με 4 πόντους στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης (77-81). Ωστόσο, η Τουρκ Τέλεκομ αρχίκα μείωσε σε 80-81, και εν συνεχεία με 3” στο χρονόμετρο και το σκορ στο 80-82 καθάρισε ο Χάρισον.

Ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού, πήρε την ευθύνη πάνω του σούταρε για τρεις και «έκλεψε» την νίκη από την Μπούρσασπορ.

Δεκάλεπτα: 20-19, 38-50, 61-67, 83-82