overfm.gr | Premier League | Τότεναμ – Νόριτς 3-0: Τρίτη συνεχόμενη νίκη για τους «σπερς» [vid]

Η Τότεναμ έριξε τριάρα στη Νόριτς και πανηγύρισε την τρίτη συνεχόμενη νίκη της στο αγγλικό πρωτάθλημα.

Η Τότεναμ υποδέχτηκε την Νόριτς για την 16η αγωνιστική της Premier League και βρίσκεται στην 5η θέση με 25 βαθμούς. Έριξε τριάρα στη Νόριτς και πέτυχε την τρίτη της συνεχόμενη νίκη στο αγγλικό πρωτάθλημα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τα «σπιρούνια». Στο 10′ ο Λούκας Μόουρα άνοιξε το σκορ αφού έπαιξε το ένα-δύο με τον Χιέουν-Μιν Σον. Η Νόριτς παρότι είχε την κατοχή της μπάλας, δεν μπόρεσε να βγάλει αξιόλογη επιθετική προσπάθεια.

“>

Τότεναμ – Νόριτς 3-0: Τρίτη συνεχόμενη νίκη για τους «σπερς» [vid]

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Αντόνιο Κόντε μπήκε με σκοπό να «καθαρίσει» το παιχνίδι. Ύστερα από αναταραχή στην άμυνα της Νόριτς, η μπάλα κατέληξε στον αμυντικό Σάντσες, ο οποίος έκανε το 2-0 στο 67’. Δέκα λεπτά αργότερα ο Σον έβαλε το κερασάκι στην τούρτα και στο 77′ διαμόρφωσε το τελικό 3-0 ολοκληρώνοντας μια καταπληκτική εμφάνιση.

Τότεναμ: Γιορίς, Σάντσες, Ντάιερ, Ντέιβις, Τανγκάνγκα (62′ Ντόχερτι), Σκιπ, Χόιμπιεργκ, Ρεγκιλόν, Μόουρα (80′ Μπεργκβάιν), Σον, Κέιν

Νόριτς : Κρουλ, Άαρονς, Ομομπαμπιντέλε, Χάνλεϊ, Γκίμπσον, Γουίλιαμς, Λες Μέλοου (72′ Ντόγουελ), Γκίλμουρ (81′ Σόρενσεν), ΜακΛίν, Ίντα (69′ Σάρτζεντ), Πούκι