overfm.gr | Premier League | Τότεναμ – Λίβερπουλ – Άνοιξε το σκορ ο Κέιν, ισοφάρισε ο Ζότα [vids]

Στο παιχνίδι της 18ης αγωνιστικής της Premier League, Τότεναμ και Λίβερπουλ βρίσκονται στο ημίχρονο και το σκορ είναι στο 1-1.

Στο ντέρμπι της 18ης αγωνιστικής της Premier League, Λίβερπουλ και Τότεναμ μοιράζονται σκορ και εντυπώσεις

Την αρχή έκανε ο Χάρι Κέιν για λογαριασμό της Τότεναμ. Δέχτηκε μια πολύ ωραία κάθετη μπαλιά από τον Εντομπελέ και με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 1-0.

Δείτε το γκολ:

Είκοσι λεπτά αργότερα (στο 35′), η Λίβερπουλ είχε την απάντηση στο γκολ των Λονδρέζων.

Ο Ρόμπερτσον κατάφερε να επωφεληθεί από τις κόντρες, έβγαλε εξαιρετική σέντρα προς τον Ντιόγο Ζότα, με τον τελευταίο να πιάνει την κεφαλιά και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.