overfm.gr | Διεθνή | Το σήκωσε η Ρασίνγκ με αμφισβητούμενο πέναλτι

Με ένα αμφισβητούμενο πέναλτι στις καθυστερήσεις η Ρασίνγκ επικράτησε με 2-1 τη ς Μπόκα Τζούνιορς και κέρδισε το Σούπερ Καπ Αργεντινής.

Άφησε ξερή την Μπόκα Τζούνιορς και το σήκωσε η Ρασίνγκ. Η ομάδα του Φερνάντο Γκάγκο επικράτησε με 2-1 της Μπόκα Τζούνιορς και κατέκτησε το αργεντίνικο Σούπερ Καπ που διεξήχθη στην Σαουδική Αραβία με αμφισβητούμενο πέναλτι στις καθυστερήσεις.

Η Μπόκα ευτύχησε να ανοίξει το σκορ στο 17′ με τον Ρονκάλια και τρία λεπτά αργότερα η Ρασίνγκ ισοφάρισε σε 1-1 με τον Καρμπονέρο δεχόμενος την ασίστ του Μοράλες. Και ολοκλήρωσε την ανατροπή κέρδισε πέναλτι για χέρι του Αγκουστίν Σάντεζ στις καθυστερήσεις το οποίο αμφισβητήθηκε έντονα από παίκτες και επιτελείο της Μπόκα, με τον Πιόβι στο 90’+8’ να το μετατρέπει σε γκολ και να χαρίσει το παρθενικό τρόπαιο στην ομάδα του.