overfm.gr | La Liga | Την «τορπίλισε» στην επανάληψη η Βιγιαρεάλ

Ένα καλό και ιδανικό δεύτερο ημίχρονο ήταν αρκετό για την Βιγιαρεάλ να συντρίψει την Βαγιαδολίδ με 3-0 στο «Ζοσέ Ζορίγια».

Ιδανικά ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στην φετινή La Liga η Βιγιαρεάλ. Το «κίτρινο υποβρύχιο» επικρατησε με 3-0 της Βαγιαδολίδ στο «Ζοσέ Ζορίγια» με όλα τα τέρματα του να τα πετυχαίνει στην επανάληψη.

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο που οι δυο ομάδες έμειναν στο μηδέν, ο Τζακσον τέσσερα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Στο 81′ ο Μπαένα σφράγισε την νίκη της Βιγιαρεάλ με τον ίδιο παίκτη να βάζει το κερασακι στην τούρτα στις καθυστερήσεις με ένα εκπληκτικό σουτ από 30 μέτρα.

ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ: Ασένχο, Εσκουδέρο (80’ Ολάθα), Λουίς Πέρεθ, Χοακίν Φερνάντεθ, Ελ Γιαμίκ, Μέσα (56’ Ιβάν Σάντσεθ), Αγουάδο, Τόνι Βίγια (61’ Πλάνο), Μόντσου, Πλάτα (56’ Κίκε Πέρεθ), Λεόν (56’ Γκασαμά).

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ: Ρούλι, Τόρες, Αλμπιόλ, Φόιθ (88’ Μαντί), Παρέχο, Καπού, Κοκλέν (62’ Μπαένα), Πεδράθα, Πίνο (62’ Τσουκβουέζε), Μορένο (71’ Μοράλες), Τζάκσον

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook στο Twitter στο Instagram στο Youtube στο TikTok.