overfm.gr | Super League 1 | Την «πλήρωσε» η Ανδόρα, έβγαλε αντίδραση η Μπαρτσελόνα

Η Μπαρτσελόνα έβγαλε αντίδραση μετά την ήττα της στο Σ.Ε.Φ. Έκανε ένα καταιγιστικό 4ο δεκάλεπτο και κέρδισε την Ανδόρα με 86-74.

Η Μπαρτσελόνα δεν άφησε την ήττα της από τον Ολυμπιακό στο Σ.Ε.Φ. να την επηρεάσει καθώς έβγαλε αντίδραση.

Οι Καταλανοί δυσκολευτήκαν στα πρώτα 3 δεκάλεπτα στο παιχνίδι με την Ανδόρα. Όμως στο 4ο και τελευταίο δεκάλεπτο ανέβασαν στροφές και έφτασαν στην νίκη με σκορ 86-74. Με αυτή την νίκη η Μπαρτσελόνα μένει στην κορυφή της βαθμολογίας (21-5).

Οι παίκτες που ξεχώρισαν για τους «Μπλαουγκράνα» ήταν οι Έξουμ και Κούριτς οι οποίοι πέτυχαν 14 πόντους. Επόμενος σε πόντους ήταν ο Μίροτιτς ο οποιος σημείωσε 13. Ο Καλάθης είχε 4 πόντους, 7 ριμπάουντ και 6 ασίστ.

Αντίθετα για τους γηπεδούχους αυτοί που ξέκαναν την διάφορα ήταν οι Γέλινεκ και Μίλερ-Μακιντάιρ με 16 και 15 πόντους αντίστοιχα.

Τα δεκάλεπτα: 19-15, 32-35, 51-59, 74-86