overfm.gr | Διεθνή | Την Μπριζ-ωσε απο το πρώτο μέρος η Εουπέν

Ήττα σοκ υπέστη η Κλαμπ Μπριζ από την Εουπέν με 2-1 στο «Κερβεστάντιον» για την δεύτερη αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος.

Aπρόσμενη ήττα υπέστη η Κλαμπ Μπριζ από την Εουπέν με 2-1 στο «Κερβεσάντιον» για την δεύτερη αγωνιστική της Ζούπιλιερ Λιγκ. Και αν η θεά τύχη χαμογέλασε στους πρωταθλητές Βελγίου στο ματς της πρεμιέρας με την Γκενκ στο «Γιαν Μπρέιντελ» κερδίζοντας την με 3-2 στις καθυστερήσεις, εδώ όμως δεν έγινε το ίδιο.

Και αυτό γιατί η Εουπέν με γκολ από τα αποδυτήρια του Μαγκνί και συγκεκριμένα στο πρώτο λεπτό άνοιξε το σκορ. Η αντίδραση των φιλοξενουμένων ήταν γρήγορη και στο έβδομο λεπτό ο Γιουτικλά κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα. Όμως στο 19′ οι γηπεδούχοι ανέκτησαν το προβάδισμα με τον Πρέβλιακ, ενώ ο σκόρερ του πρώτου τέρματος, ο Μαγκνί αποβλήθηκε στο 68′ με αποτέλεσμα η Εουπέν να μείνει με δέκα παίκτες. Στην συνέχεια η Μπριζ πίεσε για την ισοφάριση χωρίς αποτέλεσμα.

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας  στο Facebook στο Twitter στο Instagram στο Youtube στο TikTok.