overfm.gr | Ligue 1 | Θρίαμβος της Ρεμς επί της Ρεν

Πολύ μεγάλη νίκη πέτυχε η Ρεμς η οποία επιβλήθηκε με 3-1 της Ρεν στο «Ογκούστ Ντελόν» για την 16η αγωνιστική της Ligue 1.

Την έκπληξη της αγωνιστικής έκανε η Ρεμς η οποία επικράτησε της Ρεν με 3-1 στο «Ογκούστ Ντελόν» με τους φιλοξενούμενους να έχουν να χάσουν από τον περασμένο Αύγουστο. Με αυτήν την νίκη οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην δέκατη θέση ενώ η Ρεν στην τέταρτη.

Η Ρεμς άνοιξε το σκορ στο 6′ με τον Μπαλογκάν και διπλασίασε τα τέρματα της με τον Φλιπς στο 23′. Η Ρεν μείωσε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Τεατέ με τους γηπεδούχους να σφραγίζουν την μεγάλη νίκη με τον Μπαλογκάν στο 84′.