overfm.gr | La Liga | Θέλτα – Μπαρτσελόνα 3-3: Απίθανο… κάζο για τους «μπλαουγκράνα»

Μπαρτσελόνα: Οι «μπλαουγκράνα» προηγούνταν με 3-0 στο ημίχρονο επί της Θέλτα, ωστόσο, «αυτοκτόνησαν» για μία ακόμη φορά, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν για το τελικό 3-3.

Νέα «αυτοκτονία» για την Μπαρτσελόνα. Οι «μπλαουγκράνα» προηγούνταν με 3-0 στο τέλος του πρώτου μέρους στο γήπεδο της Θέλτα, ωστόσο, έφυγαν μόλις με 1 βαθμό από το συγκεκριμένο παιχνίδι, αφού το ματς έληξε 3-3!

Σε μία ημέρα, όπου ο Τσάβι επέστρεψε και επίσημα στην ομάδα, μετά από 5 χρόνια, όμως, η Μπαρτσελόνα κατάφερε για μία ακόμη φορά να πάθει ένα απίθανο… κάζο στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Οι Καταλανοί στο πρώτο ημίχρονο έκαναν ό,τι ήθελαν στον αγωνιστικό χώρο. Με το 3-0 να αποτυπώνει πλήρως την εικόνα των πρώτων 45 λεπτών της αναμέτρησης. Ο Φάτι στο 4’ έκανε το 1-0 με ένα πολύ όμορφο τέρμα. Ο Μπουσκέτς στο 18’ έκανε το 2-0, ενώ ο Ντεπάι στο 34’ «έγραψε» το 3-0.

Και εκεί που όλα έδειχναν πως οι «μπλαουγκράνα» θα πανηγυρίσουν, επιτέλους, μία εύκολη και εμφατική νίκη, η παρέα του Ιάγκο Άσπας είχε αντίθετη γνώμη.

Ο Φάτι αποχώρησε τραυματίας με μυϊκό πρόβλημα στην ανάπαυλα και ξεκίνησε κάπως έτσι η… κατηφόρα.

Ο Ιάγκο Άσπας στο 52’ μείωσε σε 3-1, 1 λεπτό μετά από το ακυρωθέν γκολ του Τιάγκο Γκαλιάρντο. Στο 69’ ακυρώθηκε και νέο τέρμα για την Θέλτα, αυτή τη φορά του Νολίτο, ωστόσο, συνέχισαν να πιέζουν και ο Νολίτο σκόραρε ξανά στο 74’, αυτή τη φορά μέτρησε, για το 3-2. Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Άσπας έκανε το 3-3, ολοκληρώνοντας ένα ακόμη κάζο για την Μπαρτσελόνα.