overfm.gr | Super League 1 | Τερζής: «Υπάρχει αλλοίωση του αποτελέσματος»

Ο Τόλης Τερζής, μετά την ήττα του Άρη απο τον ΠΑΟΚ (3-2), στις δηλώσεις του εξέφρασε τα παράπονά του για τη διαιτησία.

Σε ένα ντέρμπι ροντέο, ο ΠΑΟΚ τελικά κατάφερε να επικρατήσει με 3-2 του Άρη και ο Τόλης Τερζής στις δηλώσεις του έκανε λόγο για αλλοίωση του αποτελέσματος.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Τερζής:

«Πληρώσαμε τα λάθη μας στο πρώτο δεκαπεντάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου. Ήταν κάτι που είχαμε πει να προσέξουμε. Αυτό που θέλω να πω με σιγουριά είναι πως έγινε σήμερα αλλοίωση αποτελέσματος με τη φάση του 30ου λεπτού που δεν μας έδωσε πέναλτι και κόκκινη κάρτα.
Είχαμε ευκαιρία σε εκείνο το λεπτό να σκοράρουμε, βάλαμε και το γκολ με τον Καμαρά και θα ήταν ένα εντελώς διαφορετικό παιχνίδι. Υπάρχει πέναλτι και κόκκινη κάρτα. Είναι αλλοίωση το ξαναλέω με τον Κουλιεράκη να τραβάει και να ρίχνει τον Ματέο»