overfm.gr | Bundesliga | Ταπείνωσε και την Ντόρτμουντ και συνεχίζει να τρελαίνει κόσμο η Ουνιόν

Αυτή η Ουνιόν θα μας τρελάνει εντελώς καθώς κατάφερε να ταπεινώσει και την Ντόρτμουντ με 2-0 στο «Άλτεν Φορστερέι» και συνεχίζει να είναι μόνη στην κορυφή.

Ουνιόν σταματά ποια, δεν είναι αστείο. Η εκπληκτική ομάδα του Βερολίνου ταπείνωσε και την Ντόρτμουντ με 2-0 στο «Άλτεν Φορστερέι» και συνεχίζει να βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας. Να δούμε τι άλλο θα δουμε από αυτή την ομάδα.

Στο 6′ ο Μενιέ μόνος του με κεφαλιά έστειλε την μπάλα άουτ για τους «Βεστφαλούς» και δυο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Κούμπελελ να κάνει λάθος και η μπάλα έφτασε στον Χάμπερερ και σε κενή εστία δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-0. Πριν συνέλθουν οι φιλοξενούμενοι από το σοκ του πρώτου γκολ, έπαθαν και δεύτερο.

Ο Μπέκερ, με πλάτη στο τέρμα, πάσαρε στον Χάμπερερ και εκείνος, με δυνατό σουτ, από το ύψος της μεγάλης περιοχής, διπλασίασε τα τέρματα τα δικά του και της ομάδας του κάνοντας το 2-0. Στην επανάληψη η Ντόρτμουντ προσπάθησε να βγει μπροστα και να βάλει το γκολ για να ξαναμπεί στο ματς αλλά πέρα από την ευκαιρία του Μουκοκού στο 79′ δεν έκανε κάτι άλλο και μοιράια ήρθε η ήττα.

ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ(Ουρς Φίσερ): Ρόνοου, Μπαουμγκάρτλ, Κνόχε, Λέιτε, Τρίμελ, Σέφερ (87′ Πάντοβιτς), Κεντίρα, Χάμπερερ (62′ Τόρσμπι), Ριέρσον, Μπέκερ (87′ Λέβελινγκ), Γιορντάν (70′ Μπέρενς)

ΜΠΟΡΟΥΣΙΑ ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ(Εντίν Τέρζιτς): Κόμπελ, Ζούλε (70′ Αζάρ), Χούμελς, Σλότερμπεκ, Μενιέ (46′ Μάλεν), Τσαν (82′ Ρέινα), Οζτσάν (46′ Ρόις), Μπέλινχαμ, Γκερέιρο, Αντεγιέμι (46′ Μπραντ), Μουκόκο

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook στο Twitter στο Instagram στο Youtube στο TikTok.