overfm.gr | Super League 2 | Τα γκολ της ΑΕΚ Β΄ στον ιστορικό πρώτο αγώνα στο «Σεραφείδιο»

Η ΠΑΕ ΑΕΚ ανέβασε ένα βίντεο στο κανάλι της στο youtube με τα γκολ τα δεύτερης ομάδας στον ιστορικό πρώτο αγώνα στο «Σεραφείδιο».

Με το… δεξί μπήκε στο Σεραφείδιο η ΑΕΚ Β΄. Η δεύτερη ομάδα της Ένωσης επικράτησε 3-1 του Ηρόδοτου για την 29η αγωνιστική της Super League 2.

Ο Χριστόπουλος ήταν αυτός που πέτυχε το πρώτο γκολ στο νέο γήπεδο στα Σπάτα. Ο νεαρός άσος άνοιξε το σκορ στο 53΄και ο Ιατρούδης διπλασίασε τον δείκτη του σκορ πέντε λεπτά αργότερα. Ο Ηρόδοτος το μόνο που κατάφερε να κάνει είναι μειώσει σε 2-1. Βέβαια οι παίκτες της ΑΕΚ Β΄ δεν πτοήθηκαν και παρά το γεγονός πως έμειναν με 10 παίκτες κατάφεραν να «καθαρίσουν το ματς.  Ο Γιούσης με μία πολύ ωραία ενέργεια διαμόρφωσε το τελικό 3-1 στις καθυστερήσεις.